Z jakich podręczników uczymy?


Zdjęcie okładki podręcznika  Seria Smart Junior
Seria Smart Junior

Nowoczesny sześciopoziomowy kurs języka angielskiego dla dzieci w wieku 6-11 lat. Kurs elastyczny, można go dopasować do poziomu uczniów, oparty na teorii neurolingwistycznej - NLP. Seria prowadzi dzieci       od poziomu początkującego do poziomu A1+. Charakteryzuje się różnorodnością dodatkowych materiałów multimedialnych: CD-ROM dla każdego ucznia, film DVD z zeszytem ćwiczeń oraz oprogramowanie do           tablicy interaktywnej do wykorzystania przez nauczyciela w klasie a także różnorodne gry. Dostępne atrakcyjne materiały do pracy ucznia z rodzicami. Podręcznik zawiera także słowniczek.  Cechy kursu: sześć precyzyjnie skonstruowanych modułów; 12 rozdziałów zawierających piosenki, opowiadania, materiały kulturoznawcze; wiele typów ćwiczeń doskonalących umiejętność słuchania, mówienia, pisania w połączeniu z podstawową wiedzą gramatyczną wykorzystywaną w postaci ćwiczeń komunikacyjnych; 6 działów powtórzeniowych; książka zawiera liczne fragmenty opowiadań/bajek literatury klasycznej np. Pinokio, Alicja w Krainie Czarów; ABC Book z polskimi literkami i pisanie po śladzie; polecenia w książce ucznia i zeszycie ćwiczeń przetłumaczone są na język polski w specjalnym słowniczku; naklejki do ćwiczeń; lekcje okolicznościowe np. Christmas; komiksy; Smart World – specjalna sekcja przedstawiająca informacje o kulturach różnych krajów; Smart Time – specjalna sekcja realizująca między przedmiotowe ścieżki edukacyjne zgodne z Nową Podstawą Programową; gry planszowe; scenariusz przedstawienia teatralnego; portfolio zawierające projekty; kolorowy zeszyt ćwiczeń.

·         Tytuł serii – Smart Junior
·         Ilość godzin – 64 lekcji x 45 minut 
·         Typ szkoły – szkoły języków obcych
·         Ilość poziomów – 6
·         Najwyższy poziom serii – A1.2
·         Sugerowane przeznaczenie – wiek kursantów – 6-11 lat
Zdjęcie okładki podręcznika Cookie and friends
Cookie and friends

Trzyczęściowy kurs przeznaczony dla najmłodszych. Polecamy go do przedszkoli i zerówek.
Naukę można rozpoczynać już z dziećmi w wieku 4 lat. Każda część kursu to od 50 do 80 lekcji.
Celem kursu jest nie tylko nauka angielskiego, ale również wszechstronny rozwój dziecka.
Cele językowe:

  • Rozwój umiejętności słuchania i osłuchanie z językiem angielskim
  • Nauka prawidłowej wymowy i intonacji
  • Nauka praktycznych zwrotów i umiejętności ich zastosowania w klasie

Cele ogólnorozwojowe:

  • Nauka pracy w parach i grupach – wykształcenie chęci służenia pomocą innym
  • Rozwijanie sprawności manualnych
  • Stymulowanie rozwoju dzieci poprzez taki dobór zadań, które będą dla nich wyzwaniem, ale pozwolą też na poczucie sukcesu.

 

Zdjęcie okładki podręcznika First Friends
First Friends

Dwupoziomowy kurs dla dzieci w wieku przedszkolnym łączący naukę mówienia, czytania, pisania i liczenia.
Prosta organizacja materiału, przewidywalna struktura rozdziału, wyraźne odniesienia do materiałów dodatkowych - z tego kursu uczy się NIEZWYKLE ŁATWO!
Regularne kontrole postępów - bezstresowa nauka pod kontrolą.

iTools - materiały na tablicę interaktywną!
Mnóstwo dodatków.

 

Zdjęcie okładki podręcznika Happy House
Happy House

Dwuczęściowy kurs dla zerówek i klas pierwszych. Każda część to około 40 lekcji. Tematyka domowa - rodzina, zabawki, przedmioty znajdujące się w domu, posiłki. Ciepły, rodzinny kurs.

Zdjęcie okładki podręcznika Incredible English
Incredible English

Incredible English to 6-częściowy, niewiarygodnie bogaty, intensywny kurs dla dzieci, oferujący materiał na 4 lekcje w tygodniu. Więcej lekcji i ćwiczeń wszechstronnie rozwijających uczniów a także gier, zabaw, historyjek i piosenek oraz materiałów dodatkowych niż w jakimkolwiek innym kursie. Dostępne poziomy: 1, 2, 3, 4, 5, 6.

 

Zdjęcie okładki podręcznika Seria Get Smart
Seria Get Smart

Get Smart składa się z sześciu części. Prowadzi uczniów od poziomu początkującego do poziomu A2. Książka jest zgodna wymaganiami edukacyjnymi Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia. Dedykowana dla szkół językowych dla dzieci w wieku 6-11 lat.  Charakterystyka kursu: podejście modułowe: Każda książka składa się z 10 tematów dostosowanych do wieku i zainteresować dzieci na tym etapie rozwoju. Każdy moduł rozbudowuje i rozwija słownictwo w danej tematyce. Podejście do ucznia: Kurs bierze pod uwagę różne potrzeby dzieci oraz ich style uczenia Zintegrowanie umiejętności: Cztery umiejętności językowe rozwijane są w sposób zintegrowany przez użycie dialogów, tekstów oraz ćwiczeń komunikacyjnych, w tym zabaw i piosenek.  Każdy moduł zawiera: Sing a song: piosenki i rymowanki, które stanowią kontekst do wprowadzenia słownictwa; Smart Kids: historyjka z atrakcyjnymi postaciami, z którymi mogą się identyfikować dzieci w codziennych sytuacjach; Fun activities:  rysowanie, naklejanie, tworzenie, wycinanie, zabawy; Once upon a time: Adaptacje znanych bajek pozwalają przećwiczyć słownictwo; Our World: Dzieci z całego świata prezentują swoje doświadczenia; Play a game, Project: Uczniowie wspólnie tworzą prace związane z tematem modułu i przy okazji utrwalają poznane zwroty i słowa; Story time: Ilustrowane opowiadania, których celem jest utrwalenie poznanego materiału. Książka ucznia zawiera: Phonics:  Uczniowie stają się świadomi zależności między literami a dźwiękami w języku angielskim; Picture dictionary: cztery strony kluczowego słownictwa podzielonego na grupy; Cut-outs: wycinanki nie wymagają kopiowania, każde dziecko ma swój zestaw; Stickers – nalepki.

·         Tytuł serii – Get Smart
·         Ilość godzin – 100-120 x 45 min lekcji (przy pełnym wykorzystaniu Workbook)
·         Typ szkoły – szkoły języków obcych – poziom rozszerzony        
·         Ilość poziomów – 6
·         Najwyższy poziom serii – A2
·         Sugerowane przeznaczenie – wiek kursantów – 6-12 lat
Wczytaj kolejne