Dlaczego Moose może zapewnić lekcje na terenie większości dużych miast w Polsce?

W przeciwieństwie do innych szkół językowych, które zatrudniają od 2 do 10 nauczycieli, MOOSE zatrudnia w Polsce ponad 1000 wykwalifikowanych nauczycieli, co pozwala nam zapewnić lekcje na terenie większości dużych miast w Polsce.

Dlaczego w Moose dojazd lektora jest bezpłatny a w innych szkołach muszę za niego płacić około 30-50 zł dodatkowo za każdą godzinę?

Ze względu na dużą liczbę lektorów Moose stosuje tzw. rejonizację, czyli zatrudnia lektorów, którzy mieszkają w różnych częściach miasta, co pozwala nam zmniejszyć i przerzucić w 99% przypadków całość kosztów dojazdu lektora na Moose.

Dlaczego w Moose muszę podpisać umowę?

Moose jest w pełni legalną firmą działającą w Polsce, która zapewnia swoim klientom umowę, co chroni ich prawa i zapewnia wysoką jakość nauki. W przeciwieństwie do wielu szkół w Polsce, osoby korzystające z naszych usług mają gwarancję, że ich pieniądze nie przepadną, że pojawi się na lekcji wykwalifikowany lektor i że zaplanowane lekcje się odbędą. Naszą standardową umowę klient ma prawo wypowiedzieć w każdym momencie bez podania przyczyny (w przypadku zawarcia umowy na czas nieokreślony).

Jak mogę sprawdzić, że Moose jest solidną firmą?

Moose jest w Polsce największą i najdłużej działającą firmą zajmującą się nauczaniem indywidualnym. Prowadzimy zajęcia już od 1994 roku. Posiadamy swoje biura obsługi klienta w najbardziej prestiżowych lokalizacjach w siedmiu miastach na terenie Polski. W naszych zajęciach brało już udział 60 000 osób. Oczywiście każdy klient ma prawo sprawdzić czy nasze zajęcia spełniają jego oczekiwania. Po podpisaniu umowy na czas nieokreślony klient może skorzystać z 2-tygodniowego okresu próbnego. Jeżeli nasze zajęcia nie będą mu odpowiadały, może w tym czasie rozwiązać umowę bez żadnego okresu wypowiedzenia, dokonując płatności tylko za te lekcje, które się odbyły.

Na czym polega wasze indywidualne podejście do klienta?

MOOSE zatrudnia bardzo różnych nauczycieli, którzy potrafią prowadzić zajęcia z bardzo różnymi uczniami. Mamy lektorów, którzy potrafią prowadzić zajęcia z małymi dziećmi, inni specjalizują się w uczniach liceum lub gimnazjum, jeszcze inni potrafią uczyć osoby starsze. Niezależnie czy uczniem jest 4-letnie dziecko, czy 18-latek przygotowujący się do matury, czy prezes dużej firmy, w naszej szkole przygotowujemy dla każdego indywidualny program nauczania specjalnie dobrany do potrzeb każdego ucznia.

Czy w Moose mogę się przygotować do zdawania różnych egzaminów językowych?

Tak, MOOSE przygotowuje prawie do każdego egzaminu językowego (np. FCE, CAE, LCCI, BEC, DELE, DELF, DALF, ZD, ZMP, CELI) a także matury i egzaminów gimnazjalnych.

Czy w Moose można zdawać egzaminy językowe? W innych szkołach widziałem ogłoszenia, że można zdawać u nich egzaminy.

Wszystkie profesjonalne egzaminy odbywają się w osobnych licencjonowanych centrach egzaminacyjnych (np. British Council), które znajdują się w większości głównych miast w Polsce. W MOOSE, tak jak w innych szkołach językowych, można odbyć kurs przygotowujący do egzaminu oraz egzamin próbny.

Dlaczego Moose ciągle posiada jedne z najniższych cen na rynku, mimo zatrudniania tak wielu nauczycieli?

Ze względu na to, że jesteśmy największą szkołą nauczania indywidualnego w Polsce, możemy zapewnić najniższe marże na rynku. Dlatego nasze kursy są dużo tańsze od konkurencji.

Czy klient ma prawo złożyć reklamację?

Oczywiście, każdy klient ma prawo złożyć reklamację osobiście, pisemnie, mailowo lub telefonicznie. Większość reklamacji załatwiana jest natychmiast - przeciętny okres rozpatrywania reklamacji to 24 godziny (żadna szkoła tak szybko nie reaguje na reklamacje).

Jakich nauczycieli zatrudniacie w Moose? Skąd mam wiedzieć, że mój nauczyciel jest przygotowany do prowadzenia zajęć?

Ze względu na wielkość szkoły i renomę posiadaną na rynku, o pracę w Moose ubiega się co roku kilka tysięcy nauczycieli. Mamy najbardziej rozbudowany system rekrutacyjny ze wszystkich szkół w Polsce. Każdy nauczyciel rozwiązuje specjalne testy kwalifikacyjne, nagrywana jest i oceniana jego wypowiedź ustna. Dokładnie sprawdzane jest jego doświadczenie i umiejętności pedagogiczne. Tylko najlepsi kandydaci przechodzą do kolejnych etapów rozmowy. Żadna szkoła językowa nie prowadzi tak dokładnej rekrutacji (w większości szkół lektorzy jedynie pokazują pisemne potwierdzenie kwalifikacji).

Czy Moose posiada jakieś certyfikaty jakości?

Ze względu na nasz unikalny rodzaj prowadzonych zajęć, nie ma w Polsce żadnego certyfikatu przeznaczonego dla tego typu szkoły - istnieją tylko certyfikaty dla szkół prowadzących stacjonarne zajęcia grupowe, np. PASE.

Jak mogę zapisać się na kurs?

Na kurs w Moose można zapisać się telefonicznie, osobiście, mailowo lub przesyłając zgłoszenie z naszej strony internetowej. W każdym przypadku przygotowywana jest dla klienta umowa, która jest wysyłana pocztą lub podpisywana na miejscu (w zależności od wyboru klienta). W żadnej szkole językowej nie ma tak wielu możliwości zapisania się na kurs.

Jak szybko muszę się zdecydować na rozpoczęcie zajęć? Czy lepiej to zrobić we wrześniu czy w październiku, a może w innym terminie?

Zapisy na kursy w Moose trwają cały rok szkolny. Naukę można rozpocząć w dowolnym miesiącu. Najlepiej jednak zapisać się już we wrześniu (nawet jeśli zajęcia rozpocznie się później) ponieważ wtedy lektorzy dysponują największą liczbą terminów. Dzięki temu dużo łatwiej można ustalić z lektorem terminy lekcji, które najbardziej uczniowi odpowiadają.

Co to znaczy, że zajęcia można odwołać i jak to zrobić?

Każdy uczeń ma możliwość odwołania umówionej lekcji i odrobienia jej w innym terminie ustalonym wspólnie z lektorem. Należy jednak odwołać lekcję najpóźniej do godziny 22 dnia poprzedzającego lekcję. W przypadku odwołania lekcji po tym terminie lekcja uznawana jest za zrealizowaną.

Czy mogę się uczyć u siebie w pracy?

Oczywiście. Nasi lektorzy dojeżdżają na zajęcia do miejsca ustalonego z uczniem, zazwyczaj do domu ucznia lub jego miejsca pracy.

Co mam zrobić jeśli przysłany przez was nauczyciel mi nie odpowiada?

Każdy uczeń ma prawo do zmiany nauczyciela w dowolnym momencie trwania nauki. Wystarczy skontaktować się w tej sprawie z jednym z naszych oddziałów i poprosić o taką zmianę. Zazwyczaj zmiana dokonywana jest już od kolejnych zajęć.

Czy pracodawca może zapłacić za mój kurs?

Tak. Pracodawca może zapłacić za cały kurs lub jego część.

Czy w Moose mogę dostać fakturę VAT?

Moose nie jest płatnikiem VAT a więc nie wystawiamy faktur VAT. Można jednak otrzymywać faktury wystawiane co miesiąc albo za dłuższy okres, na których usługa nauczania języka obcego jest przedmiotowo zwolniona z podatku VAT. Faktury takie mogą być wystawiane na klienta lub na firmę, która opłaca mu kurs.

Nie mam możliwości odbywania lekcji w swoim domu. Co mam zrobić aby skorzystać z usług Moose?

W wybranych miastach (Wrocław, Gdańsk, Poznań, Szczecin, Białystok, Kraków i Warszawa) Moose dysponuje salami lekcyjnymi, z których mogą korzystać uczniowie. Lektor może również przyjeżdżać na zajęcia do miejsca pracy ucznia.

Ilustracja do listy pytań na temat kursów językowych
Ikona ilustrujaca bezpłatny dojazd lektora
Bezpłatny dojazd
Ikona ilustrujaca lekcje językowe w domu ucznia
Zajęcia w domu
Ikona ilustrująca efektywne metody nauczania
Efektywne lekcje
Zapisz się