Zdjęcie na temat Czy warto uczyć się języka francuskiego?
Czy warto uczyć się języka francuskiego?
2021-12-06

W XVIII i XIX wieku język francuski był językiem międzynarodowej dyplomacji i świata kultury. W całej Europie wykształceni ludzie posługiwali się na co dzień właśnie francuskim. Obecnie językiem międzynarodowej komunikacji stał się język angielski, ale to nie znaczy, że nie warto uczyć się francuskiego. W końcu język francuski jest jednym z najpiękniejszych języków świata i trzecim pod względem komunikacji międzynarodowej, po angielskim i hiszpańskim.

Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Przyjemna i efektywna nauka angielskiego we Wrocławiu
Przyjemna i efektywna nauka angielskiego we Wrocławiu
2021-04-20

Nauka języka angielskiego może być doskonałym doświadczeniem i świetną przygodą. I Wyglądać często zupełnie inaczej, niż w szkolnej regule. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zajęcia z języka były twórcze, przyjemne i znacznie skuteczniejsze, niż w przeciętnej szkole, czy na studiach. Do tego potrzeba jednak nauczycieli nie byle jakich – osób z pasją i zaangażowaniem. Częściej niż w szkolnych murach, znajdziesz je w prywatnych placówkach i na indywidualnych zajęciach. Lekcje dedykowane uczniowi, potrafią być naprawdę efektywne.

Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Z czego możesz dodatkowo skorzystać, ucząc się hiszpańskiego?
Z czego możesz dodatkowo skorzystać, ucząc się hiszpańskiego?
2022-09-08

Czy warto uczyć się hiszpańskiego? Z pewnością tak i to z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że hiszpański to dziś jeden z najpopularniejszych języków na świecie, obok języka angielskiego i chińskiego.

Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Szkoła języka niemieckiego – najszybszy sposób na naukę
Szkoła języka niemieckiego – najszybszy sposób na naukę
2021-04-20

Język niemiecki jest jednym z najczęściej używanych języków w Europie. To język narodowy w Niemczech, a urzędowy w Austrii, Szwajcarii, Liechtensteinie i Luksemburgu. Szacuje się, że po niemiecku porozumiewa się ponad 120 mln ludzi, a tylko w samym 2020 roku na naukę tego języka zdecydowało się ponad 20 mln osób. Również w polskich szkołach niemiecki jest częstym drugim językiem – licznie spotkać go można w programie szkół średnich, na uczelniach wyższych i w niektórych podstawówkach.

Czytaj więcej
Wczytaj kolejne
Strona używa pliki cookies aby umożliwić jej prawidłowe działanie. Możesz zmienić ustawienia przeglądarki jeśli nie wyrażasz na to zgody.
Więcej informacji