Zdjęcie na temat Odkrywaj świat, słuchając – najlepsze podcasty do nauki angielskiego
Odkrywaj świat, słuchając – najlepsze podcasty do nauki angielskiego
2024-01-04
W ciągu ostatnich kilku lat, z uwagi na tempo życia, podcasty stały się jednym z popularniejszych narzędzi edukacyjnych, a rola ich w nauce języka angielskiego znacząco wzrosła.
Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Jak nauczyć się niemieckiego od podstaw – szybko i skutecznie?
Jak nauczyć się niemieckiego od podstaw – szybko i skutecznie?
2024-01-03

Język niemiecki — obdarzony wyjątkową melodią i głębokimi korzeniami kulturowymi — zdobywa coraz większą popularność w gronie poszukiwaczy nowych językowych wyzwań. To mowa, która otwiera przed nami drzwi do niezwykłego świata niemieckiej literatury, muzyki i historii.

Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Jak szybko nauczyć się hiszpańskiego – przyjemnie i efektywnie?
Jak szybko nauczyć się hiszpańskiego – przyjemnie i efektywnie?
2024-01-03

Język hiszpański, będący drugim najpopularniejszym na świecie, zyskuje coraz większą wartość w dzisiejszym świecie. Z ponad 50 milionami użytkowników w samych Stanach Zjednoczonych i statusem języka oficjalnego w 22 krajach, staje się kluczowym narzędziem tak w biznesie, jak i w życiu codziennym.

Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Co i po co czytać po angielsku? - kilka wskazówek i nieco przydatnych materiałów
Co i po co czytać po angielsku? - kilka wskazówek i nieco przydatnych materiałów
2024-01-02

O tym, że umiejętność posługiwania się językiem angielskim staje się kluczem do wielu możliwości, wiemy wszyscy. Podobnie jak i to, że angielski dziś po prostu znać trzeba. Jednak jak nabywać i doskonalić tę umiejętność w sposób przyjemny, niezobowiązujący i wolny od presji?

Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Poziomy znajomości języka angielskiego – Twoje miejsce na drabinie  CEFR.
Poziomy znajomości języka angielskiego – Twoje miejsce na drabinie CEFR.
2024-01-01

Nauka języka angielskiego to droga, nieustanna podróż, która rzadko się kończy. Osiągając określony poziom umiejętności, możemy przecież iść dalej, coraz głębiej zaglądając w nieznane zakątki tej fascynującej dziedziny. Gdy chcesz sprawdzić, co już potrafisz i na jakim poziomie biegłości jesteś, sięgnij po skalę CEFR — narzędzie stworzone specjalnie do określania umiejętności językowych.

Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Darmowa nauka włoskiego – skuteczne narzędzia i metody
Darmowa nauka włoskiego – skuteczne narzędzia i metody
2023-12-31
Nauka języka włoskiego otwiera drzwi do fascynującego świata językowej przygody, pełnego nie tylko wyzwań, ale i ogromnej satysfakcji z szybko i łatwo odczuwalnych postępów.
Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Co to jest esej i jak go napisać, by był poprawny i atrakcyjny?
Co to jest esej i jak go napisać, by był poprawny i atrakcyjny?
2023-12-30

Pisanie esejów to wyzwanie, niezależnie od poziomu edukacyjnego, i zwykle większości uczniów sprawia niemałe kłopoty, zwłaszcza na początku. Dylematy dotyczącego tego, jak zacząć esej, czym właściwie on jest i jak go napisać, to standardowe pytania, które pojawiają się, kiedy trzeba przystąpić do pracy.

Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Najlepsze techniki, by przygotować się do matury z angielskiego
Najlepsze techniki, by przygotować się do matury z angielskiego
2023-12-29

Na przestrzeni ostatnich kilku lat język angielski na poziomie rozszerzonym był niekwestionowanym liderem wśród dodatkowych przedmiotów wybieranych przez uczniów. Rok 2023 nie przyniósł zmiany tego trendu, a wręcz potwierdził dominującą rolę tego języka w edukacji maturalnej.

Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Najlepsze sprawdzone sposoby na stres przed egzaminem
Najlepsze sprawdzone sposoby na stres przed egzaminem
2023-12-28
Egzamin ósmoklasisty, matura, sesja – na myśl o testach i sprawdzianach większość z nas dostaje gęsiej skórki. A co dopiero, kiedy przytłacza nas świadomość, że od ich powodzenia będzie zależeć nasza przyszłość. W takim stresie łatwo nie tylko o pomyłkę, ale i blokadę poznawczą, która częściowo lub całkowicie odcina od zasobów wiedzy.
Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Specjalista od tłumaczenia czy automatyczny translator Google?
Specjalista od tłumaczenia czy automatyczny translator Google?
2023-12-27

Nauka języków, wyszukiwanie fraz i tłumaczenie fragmentów tekstów stało się dziś niezwykle łatwe. Dzięki narzędziu typu Translator Google poznanie brzmienia określonego zwrotu – i to w większości języków świata – jest na wyciągnięcie ręki, dostępne dla każdego, kto tylko dysponuje komputerem lub telefonem z dostępem do sieci.

Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Z czego możesz dodatkowo skorzystać, ucząc się hiszpańskiego?
Z czego możesz dodatkowo skorzystać, ucząc się hiszpańskiego?
2022-09-08

Czy warto uczyć się hiszpańskiego? Z pewnością tak i to z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że hiszpański to dziś jeden z najpopularniejszych języków na świecie, obok języka angielskiego i chińskiego.

Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Jak najszybciej nauczyć się języka angielskiego? Jakie metody nauczania angielskiego są najskuteczniejsze?
Jak najszybciej nauczyć się języka angielskiego? Jakie metody nauczania angielskiego są najskuteczniejsze?
2022-07-12

Czy nauka języka angielskiego musi być trudna? Jak najlepiej do tego podejść, żeby efektywnie i w przyjemny sposób nauczyć się obcego języka? Metody i style nauczania mogą być bardzo różne.

Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Jaki międzynarodowy egzamin z języka angielskiego jest najlepszy?
Jaki międzynarodowy egzamin z języka angielskiego jest najlepszy?
2022-07-11

Nauka języka angielskiego to przepustka na lepszą uczelnię oraz gwarancja dobrego stanowisko pracy. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na podejście do międzynarodowych egzaminów z tego języka.

Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Jak nauczyć się języka niemieckiego na smartfonie? Poznaj aplikacje, które Ci to ułatwią!
Jak nauczyć się języka niemieckiego na smartfonie? Poznaj aplikacje, które Ci to ułatwią!
2022-07-08

Nauka nowego języka to zawsze ogromne wyzwanie, ale może być również doskonałą zabawą. Wszystko zależy od Twojego nastawienia i chęci, a także metody, którą wybierzesz. Obecnie masz wiele różnych możliwości, jeśli chodzi o naukę języka obcego. Możesz uczyć się na indywidualnych zajęciach z lektorem czy w grupie, wybierając zajęcia stacjonarne lub on-line.

Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Hiszpański na świecie
Hiszpański na świecie
2022-07-06

Nauka hiszpańskiego to bezcenna inwestycja w rozwój osobisty i karierę, zważywszy na to, jak bardzo ten język rozpowszechniony jest na ziemskim globie. Wedle szacunków jest to drugi, po języku angielskim, najbardziej popularny język świata, biorąc pod uwagę zarówno osoby, dla których hiszpański jest językiem ojczystym, jak i te, które w drodze edukacji nabyły zdolność posługiwania się nim.

Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Praca dyplomowa po angielsku w dziesięciu krokach
Praca dyplomowa po angielsku w dziesięciu krokach
2022-07-04

Od czego zacząć? Najlepiej od początku. Brzmi to banalnie, jednak przecież to prawda. Droga, którą zakończy praca licencjacka po angielsku, tak samo jak droga do innych celów, zaczyna się od pierwszego kroku.

Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Poznań - miasto międzynarodowych konferencji i biznesu
Poznań - miasto międzynarodowych konferencji i biznesu
2021-12-13

Poznań położony jest w połowie drogi pomiędzy Berlinem i Warszawą. To tutaj krzyżują się międzynarodowe trasy wschód-zachód oraz północ-południe. W Poznaniu znajduje się również port lotniczy, który oferuje bezpośrednie połączenia z wieloma miastami w Europie i Azji. Trudno się więc dziwić, że miasto przyciąga wielu zagranicznych inwestorów i jest siedzibą sporej liczby międzynarodowych firm.

Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Jak szybko i skutecznie nauczyć się języka angielskiego?
Jak szybko i skutecznie nauczyć się języka angielskiego?
2021-12-12

W XVIII i XIX wieku język francuski był językiem międzynarodowej dyplomacji i świata kultury. W całej Europie wykształceni ludzie posługiwali się na co dzień właśnie francuskim. Obecnie językiem międzynarodowej komunikacji stał się język angielski, ale to nie znaczy, że nie warto uczyć się francuskiego. W końcu język francuski jest jednym z najpiękniejszych języków świata i trzecim pod względem komunikacji międzynarodowej, po angielskim i hiszpańskim.

Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Czy warto studiować w Polsce w języku angielskim?
Czy warto studiować w Polsce w języku angielskim?
2021-12-10

Chcesz studiować w Polsce w języku angielskim? Masz taką możliwość. Coraz więcej uczelni wprowadza kierunki, na których językiem wykładowym jest język angielski. Czy opłaca się rozpocząć takie studia? Co możesz dzięki temu zyskać i które kierunki rzeczywiście warto studiować w obcym języku?

Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Gdańsk - miasto biznesowych możliwości
Gdańsk - miasto biznesowych możliwości
2021-12-08

Gdańsk to niezwykle atrakcyjna stolica województwa pomorskiego, która wraz z Gdynią i Sopotem tworzy aglomerację trójmiejską. To miasto o ponad 1000-letniej historii i jednocześnie nowoczesne centrum biznesowe oraz siedziba wielu międzynarodowych firm. Gdańsk to również ważne centrum uniwersyteckie i niezwykle bogaty rynek pracy.

Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Czy warto uczyć się języka francuskiego?
Czy warto uczyć się języka francuskiego?
2021-12-06

W XVIII i XIX wieku język francuski był językiem międzynarodowej dyplomacji i świata kultury. W całej Europie wykształceni ludzie posługiwali się na co dzień właśnie francuskim. Obecnie językiem międzynarodowej komunikacji stał się język angielski, ale to nie znaczy, że nie warto uczyć się francuskiego. W końcu język francuski jest jednym z najpiękniejszych języków świata i trzecim pod względem komunikacji międzynarodowej, po angielskim i hiszpańskim.

Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Szczecin - miasto o ogromnym potencjale
Szczecin - miasto o ogromnym potencjale
2021-12-02

Szczecin to stolica województwa zachodniopomorskiego i jednocześnie największe miasto regionu. Znane jest z licznych atrakcji turystycznych oraz ciekawych inicjatyw i sprzyjających warunków dla obsługi międzynarodowego biznesu. Co sprawia, że Szczecin przyciąga tylu inwestorów? Jaki jest klucz do sukcesu tego miasta?

Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Szkoła języka niemieckiego – najszybszy sposób na naukę
Szkoła języka niemieckiego – najszybszy sposób na naukę
2021-04-20

Język niemiecki jest jednym z najczęściej używanych języków w Europie. To język narodowy w Niemczech, a urzędowy w Austrii, Szwajcarii, Liechtensteinie i Luksemburgu. Szacuje się, że po niemiecku porozumiewa się ponad 120 mln ludzi, a tylko w samym 2020 roku na naukę tego języka zdecydowało się ponad 20 mln osób. Również w polskich szkołach niemiecki jest częstym drugim językiem – licznie spotkać go można w programie szkół średnich, na uczelniach wyższych i w niektórych podstawówkach.

Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Przyjemna i efektywna nauka angielskiego we Wrocławiu
Przyjemna i efektywna nauka angielskiego we Wrocławiu
2021-04-20

Nauka języka angielskiego może być doskonałym doświadczeniem i świetną przygodą. I Wyglądać często zupełnie inaczej, niż w szkolnej regule. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zajęcia z języka były twórcze, przyjemne i znacznie skuteczniejsze, niż w przeciętnej szkole, czy na studiach. Do tego potrzeba jednak nauczycieli nie byle jakich – osób z pasją i zaangażowaniem. Częściej niż w szkolnych murach, znajdziesz je w prywatnych placówkach i na indywidualnych zajęciach. Lekcje dedykowane uczniowi, potrafią być naprawdę efektywne.

Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Kurs angielskiego w Krakowie – język świata w zasięgu ręki
Kurs angielskiego w Krakowie – język świata w zasięgu ręki
2021-04-19

​Znajomość języka angielskiego to dziś podstawa. Nie dość, że przydaje się niemal na każdym kroku, to w dodatku otwiera drogę do kariery i znacznie zwiększa szansę na świetną pracę i ponadprzeciętne zarobki. Umiejętność porozumiewania się w języku angielskim jest jednym z podstawowych wymogów podczas rekrutacji na większość średnich i wyższych stanowisk, a w przypadku bardziej intratnych ofert – wręcz obligatoryjnym.

Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Kursy językowe w Katowicach - nauka z perspektywami
Kursy językowe w Katowicach - nauka z perspektywami
2021-04-16

Język angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, a ostatnio również rosyjski – tych języków uczymy się najchętniej. I to wcale nie bez powodu. Nie dość, że pomagają więcej rozumieć i lepiej się rozwijać, nawiązywać znajomości i zawierać przyjaźnie na całym świecie, to ich znajomość ma też wymiar czysto praktyczny. To języki, którymi władają największe potęgi polityczne, gospodarcze i ekonomiczne - dzięki nim zdobędziemy świetną pracę i zrobimy karierę, a co za tym idzie, znacząco poprawimy jakość swojego życia.

Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Szkoła języków obcych w Warszawie - świat na wyciągnięcie ręki
Szkoła języków obcych w Warszawie - świat na wyciągnięcie ręki
2021-04-15

W obecnych czasach znajomość języków jest niczym szeroko otwarte drzwi do świata i kariery. Umożliwia podróże, kształcenie na światowej sławy uczelniach, świetną pracę w Polsce i za granicą, jest prognozą komfortowej przyszłości i niemal gwarantem ponadprzeciętnych zarobków. Tymczasem, jak pokazują statystyki, niemal 44 proc. Polaków zna tylko rodzimy język. Jeden na trzech z nas posługuje się językiem obcym, a tylko jeden na sto – trzema z nich.

Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Korepetycje z angielskiego w Warszawie - nauka, zabawa i wsparcie
Korepetycje z angielskiego w Warszawie - nauka, zabawa i wsparcie
2021-04-12

Znajomość języka angielskiego to wielki przywilej, a we współczesnym świecie – niemal obowiązek. Uczymy się go od najmłodszych lat, by w wieku dorosłym korzystać z dobrodziejstw, jakie niesie ze sobą znajomość tego języka. A korzyści jest naprawdę sporo. Począwszy od większej pewności siebie, lepszej pamięci i bujniejszego życia towarzyskiego, przez łatwość podróżowania po świecie i rozumienia odrębności kulturowych, po świetną pracę, wysokie stanowisko i wyższe zarobki.

Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Nauka hiszpańskiego – świetna zabawa i doskonała inwestycja
Nauka hiszpańskiego – świetna zabawa i doskonała inwestycja
2021-04-08

Język hiszpański to drugi, zaraz po chińskim, najbardziej popularny język na świecie. Tuż po angielskim rządzi internetem, a tylko w USA posługuje się nim ponad 50 milionów ludzi. Jako że więcej niż 400 mln osób używa hiszpańskiego jako mowy ojczystej, a w 22 krajach posiada on status języka oficjalnego, jest coraz bardziej ceniony wśród pracodawców. Nauka hiszpańskiego i komunikacja w tym języku to doskonały sposób, by zaistnieć na intensywnie rozwijającym się rynku pracy. Znając go, będziesz w stanie porozumieć się aż z co dziesiątą osobą na świecie.

Czytaj więcej
Zdjęcie na temat Intensywny kurs angielskiego – szybka nauka i język w pigułce
Intensywny kurs angielskiego – szybka nauka i język w pigułce
2021-04-08

Intensywny kurs angielskiego przyda się wszędzie tam, gdzie potrzeba szybkich efektów. Już niebawem ważny egzamin, intratna propozycja pracy, a może niespodziewany wyjazd do obcego kraju? Intensywna nauka języka powinna pomóc uporać się z materiałem i wskoczyć na wyższy poziom biegłości językowej. Kilkanaście godzin zajęć miesięcznie, a nawet więcej – ożywi naukę i znacznie przyspieszy przyswajanie słówek, płynne stosowanie zasad gramatyki i doda swobody wymowie.

Czytaj więcej