Nasi lektorzy


Zdjęcie na temat Lektorka języka francuskiego
Cecile
Lektorka języka francuskiego

Urodziłam się w Paryżu gdzie studiowałam prawo i handel zagraniczny. Pracowałam w działach eksportu kilka firm w Paryżu i na jego przedmieściach, oraz w Champagne. Gdy wyszłam za mąż za Polaka zamieszkałam w Warszawie. Tu również pracowałam w kancelariach prawnych przez 12 lat. Skończyłam studia filologii angielskiej, specjalizując się w tłumaczeniach. Od 2015 pracuję jako tłumacz w ramach swojej działalności gospodarczej. Z reguły tłumaczę z języków: angielski, polski lub hiszpański na francuski. Od 2015 również współpracuję z Centrum języków obcych Moose, gdzie uczę języka francuskiego na różnych poziomach. Pasjonuje mnie literaturą, kino i podróże.

Zdjęcie na temat lektorka języka angielskiego
Joanna
lektorka języka angielskiego

 Jestem językoznawcą, absolwentką Etnolingwistyki na wydziale Neofilologii poznańskiego UAM. 

Moją pasją są podróże. Uważam, że nie można poznać kraju, jego kultury i tradycji, nie mogąc porozmawiać z jego mieszkańcami. 

Uczę angielskiego, który dziś stanowi lingua franca, jednoczy ludzi na całym globie.

 Jest to pierwszy, podstawowy i niezbędny klucz, bez którego wiele drzwi do świata pozostałoby dla nas zamkniętych.

Zdjęcie na temat Lektorka języka angielskiego
Maria
Lektorka języka angielskiego

Ukończyłam Filologię Angielską na Uniwersytecie Warszawskim z tytułem magistra. Uczę od kilku lat zarówno języka angielskiego, jak i gry na fortepianie – ukończyłam szkołę muzyczną II-go stopnia im. Elsnera w Warszawie. Kocham języki obce, więc sama wciąż szukam okazji by się ich uczyć – obecnie powróciłam na studia by zgłębiać sekrety chińskiego, zdałam też maturę z hiszpańskiego oraz egzamin UW na poziomie B2 z japońskiego; stąd wiem jak się uczyć i jak nauczać by nauka była efektywna i przyjemna. Prowadząc zajęcia skupiam się na podnoszeniu komunikatywności moich uczniów.

Zdjęcie na temat Lektor języka angielskiego i hiszpańskiego
Mirosław
Lektor języka angielskiego i hiszpańskiego

Witajcie!

Lubię swoich uczniów i dlatego zawsze daję z siebie maksimum. Pragnę bowiem „otworzyć im drzwi” do zachwycającego i odrębnego świata języka angielskiego i hiszpańskiego, często różniącego się od tego, co znają. Uczą się razem ze mną, jak myśleć, i jak czuć w danym języku. Wiedzą w jaki sposób wyrazić emocje, emocje pozytywne, neutralne i negatywne. Zachęcam ich do tego, by zastanowili się, czego można się nauczyć od tych narodów, wzbogacając w ten sposób swoje życie i osobowość. Równocześnie stajemy się „ambasadorami polskości”, gdyż zdobywamy umiejętność opowiadania obcokrajowcom o wspaniałej tradycji i historii Polski. W ten sposób chcemy kształtować pozytywny wizerunek Polski i Polaków.

W trakcie moich lekcji uczniowie nigdy się nie nudzą. Dzięki sprawdzonym metodom, wypracowanym przeze mnie w ciągu wielu lat, uczniowie dochodzą do sprawności językowej szybciej. Zwracamy szczególną uwagę na wymowę, intonację, tempo mówienia, tembr, różnorodność głosu i mowę ciała. Istotnym elementem lekcji jest przyswajanie poczucia humoru, charakterystycznego dla tych narodów.

Moja przygoda z językiem angielskim i hiszpańskim jest długa. Nauczam języka ogólnego i biznesowego – na różnych poziomach i w różnych kategoriach wiekowych. Miałem przyjemność i szczęście spotkać w życiu wybitnie inteligentnych ludzi języka hiszpańskiego i angielskiego, którzy mnie wiele nauczyli. Teraz spłacam wobec nich ten dług.

Zapraszam na moje lekcje!

Wczytaj kolejne