Nasi lektorzy


Zdjęcie na temat Lektor języka angielskiego i hiszpańskiego
Mirosław
Lektor języka angielskiego i hiszpańskiego

Witajcie!

Lubię swoich uczniów i dlatego zawsze daję z siebie maksimum. Pragnę bowiem „otworzyć im drzwi” do zachwycającego i odrębnego świata języka angielskiego i hiszpańskiego, często różniącego się od tego, co znają. Uczą się razem ze mną, jak myśleć, i jak czuć w danym języku. Wiedzą w jaki sposób wyrazić emocje, emocje pozytywne, neutralne i negatywne. Zachęcam ich do tego, by zastanowili się, czego można się nauczyć od tych narodów, wzbogacając w ten sposób swoje życie i osobowość. Równocześnie stajemy się „ambasadorami polskości”, gdyż zdobywamy umiejętność opowiadania obcokrajowcom o wspaniałej tradycji i historii Polski. W ten sposób chcemy kształtować pozytywny wizerunek Polski i Polaków.

W trakcie moich lekcji uczniowie nigdy się nie nudzą. Dzięki sprawdzonym metodom, wypracowanym przeze mnie w ciągu wielu lat, uczniowie dochodzą do sprawności językowej szybciej. Zwracamy szczególną uwagę na wymowę, intonację, tempo mówienia, tembr, różnorodność głosu i mowę ciała. Istotnym elementem lekcji jest przyswajanie poczucia humoru, charakterystycznego dla tych narodów.

Moja przygoda z językiem angielskim i hiszpańskim jest długa. Nauczam języka ogólnego i biznesowego – na różnych poziomach i w różnych kategoriach wiekowych. Miałem przyjemność i szczęście spotkać w życiu wybitnie inteligentnych ludzi języka hiszpańskiego i angielskiego, którzy mnie wiele nauczyli. Teraz spłacam wobec nich ten dług.

Zapraszam na moje lekcje!

Zdjęcie na temat Lektorka języka niemieckiego
Beata
Lektorka języka niemieckiego

Ze względu na powiązania rodzinne, jestem osobą dwujęzyczną. Naukę języka niemieckiego kontynuowałam w Państwowym Studium Stenotypii i Języków Obcych w Warszawie, a na zakończenie w roku 1981 zdałam przed Komisją Ministerstwa Handlu Zagranicznego egzamin państwowy z języka niemieckiego z oceną bardzo dobrą.

W swojej pracy zawodowej zawsze byłam związana z firmami niemieckimi lub austriackimi działającymi na rynku polskim. W swojej ponad 30-letniej pracy zawodowej pracowałam na stanowiskach handlowca w dziale eksportu, koordynatora działu importu oraz dyrektora działu handlowego, a w ostatnich latach także Prezesa Zarządu filii niemieckiej firmy handlowej w Warszawie. W latach 1985 - 1987 odbyła praktyki zawodowe w Niemczech. 

Interesuje się nauką języków obcych, chętnie czytam wspomnienia i biografie wybitnych osób, lubię podróżować po kraju.   

Zdjęcie na temat Lektor języka francuskiego
Adam
Lektor języka francuskiego

Uczenie po prostu sprawia mi frajdę :) Uśmiech ucznia, gdy dostanie dobrą ocenę; zadowolenie ze skutecznego porozumienia się za granicą; niedowierzanie i radość, gdy uczeń rozumie "słowa z TEJ piosenki"! Pełna satysfakcja, o to przecież chodzi i nauczycielowi i uczniowi.

Doświadczenie? Tajniki pierwszego języka zgłębiałem z elementarza od 12. roku życia, potem poszło już gładko i swobodnie porozumiewam się w 5 językach obcych, znajomość dodatkowych 3 pozwala mi na podstawową komunikację. Pracowałem jako nauczyciel francuskiego w publicznej szkole we Francji, po powrocie do kraju zdobyłem uprawnienia tłumacza przysięgłego i zostałem rzeczoznawcą ministra edukacji ds. podręczników do nauki języka francuskiego.

Efekty? kilku gimnazjalistów ze zdanym egzaminem, kilku maturzystów z najniższym wynikiem przekraczającym 85% - to bardzo krótkie podsumowanie.

Prywatnie lubię podróże, pływanie, grę na pianinie, nową pasją jest nauka języka (nowo)greckiego :)

Zdjęcie na temat Lektor języka angielskiego
Kamil
Lektor języka angielskiego

Obecnie jestem na pierwszym roku studiów magisterskich na Wydziale Historii Uniwersytetu Warszawskiego, po ukończeniu studiów licencjackich na Wydziale Filozofii. Nauczam języka angielskiego, dzieląc się swoją pasją do języka, który w dzieciństwie otworzył mi drzwi do obiegu myśli całego współczesnego świata. Mam doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, także na obozach językowych w samej Wielkiej Brytanii. Kładę szczególny nacisk na rolę rozumienia gramatyki w aktywnym konstruowaniu przez uczniów własnych wypowiedzi w języku obcym, w opozycji do "pasywnego" i niepełnego rozumienia języka. Poza wspominanymi kierunkami studiów i pracą interesuje mnie nauka, podróże oraz orientalne kultury.

Wczytaj kolejne
Strona używa pliki cookies aby umożliwić jej prawidłowe działanie. Możesz zmienić ustawienia przeglądarki jeśli nie wyrażasz na to zgody.
Więcej informacji