Nasi lektorzy


Zdjęcie na temat Lektor języka polskiego i włoskiego
Lucjan
Lektor języka polskiego i włoskiego

Jestem absolwentem filologii polskiej w Łodzi (1981), uczę języka polskiego od wielu lat. Znam na różnym poziomie kilka języków obcych, tak więc jestem w stanie uczyć języka polskiego obcokrajowców, używając do komunikacji z nimi języka włoskiego, angielskiego, rosyjskiego, francuskiego, niemieckiego i serbo - chorwackiego.
 

Spędziłem we Włoszech 21 lat, pracując tam m.in. jako tłumacz biznesowy i sądowy, mam na koncie liczne tłumaczenia, w tym literackie. Uczę od lat 90. Języka włoskiego, rozpocząłem pisanie samouczka tego języka. Krakowskie wydawnictwo "Miniatura" wydało 3 moje książki. Od końca lat 80. pisuję artykuły prasowe na różne tematy, ostatnio dla portalu "Przegląd Dziennikarski" (https://przegladdziennikarski.pl/author/lucjanwesolowski).


Zajmuję się także muzyką, można znaleźć moje płyty na Spotify, Apple Music, Deezer, Amazon itd., a także w niektórych sklepach (empik.com), wydane są pod moim pseudonimem muzycznym 'Lucyan".

Zdjęcie na temat Lektorka języka niemieckiego
Lidia
Lektorka języka niemieckiego

Języki germańskie są moją pasją. Jestem absolwentką klasy dwujęzycznej z językiem niemieckim - VIII LO w Łodzi. Posiadam certyfikat językowy DSD II na poziomie C1. Ukończyłam też filologię norweską na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.  Zawodowo zajmuję się utrzymywaniem kontaktów i prowadzeniem korespondencji z klientami z Niemiec oraz Norwegii. Prowadzę indywidualne i grupowe kursy językowe na różnych poziomach zaawansowania. W nauczaniu kieruję się logicznym i prostym podejściem do językowych zagadnień, nie książkowymi definicjami. Do każdego ucznia podchodzę indywidualnie i dopasowuję odpowiednie metody nauczania. Staram się sprawić, żeby nauka języka obcego nie była obowiązkiem, a stała się przyjemnością!

Zdjęcie na temat Lektor języka niemieckiego
Lucyna
Lektor języka niemieckiego

Absolwentka  wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Z pasją doskonalę od lat swoją wiedzę i umiejętności językowe. Uczestniczyłam w różnych formach doskonalenia zawodowego zarówno w kraju, jak i za granicą. Jestem egzaminatorem egzaminu maturalnego z języka niemieckiego. Chętnie podróżuję po Polsce i Europie. Jestem fanką górskich wędrówek. Mam trójkę wspaniałych wnucząt. Lubię czytać książki. 

Zdjęcie na temat Lektor języka niemieckiego
Paulina
Lektor języka niemieckiego

Nazywam się Paulina. Mam 19 lat, jednak nie bójcie się, znam się na swojej pracy. Przez 3 lata gimnazjum uczyłam się języka niemieckiego w cyklu 6 godzin tygodniowo. Pod koniec tej szkoły zdałam certyfikat DSD I na poziomie B1. Następnie w liceum ilość godzin języka tygodniowo zwiększyła się do 7, co pozwoliło mi zdać w zeszłym roku certyfikat DSD II na poziomie C1. W międzyczasie uczestniczyłam w wielu wymianach uczniowskich w różnych miastach Niemiec. Aktualnie studiuję na kierunku Studia Polsko-Niemieckie na Uniwersytecie Łódzkim. 

Wczytaj kolejne