Nasi lektorzy


Zdjęcie na temat Lektor języka rosyjskiego
Karol
Lektor języka rosyjskiego

Z wykształcenia jestem rusycystą, w latach 2016-2019 studiowałem filologię rosyjską na Wydziale Filologii Wschodniosłowiańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (licencjat), a następnie ten sam kierunek ze specjalnością tłumaczeniową na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w latach 2019-2022 (magister).

Oprócz zamiłowania do języków wschodniosłowiańskich, co można zauważyć patrząc na moje wykształcenie, interesuję się językami w ogóle; bardzo lubię się ich uczyć i móc dzięki nim poznawać nowych ludzi, ich spojrzenie na świat, jak i móc pomóc tym, którzy nie znają tylu języków, jako ktoś, kto jest w stanie przetłumaczyć „z ichniego na nasze”.

Wśród moich zainteresowań są nie tylko języki, ale też historia, inne kraje, ich kultura, a także religijność. Oprócz zainteresowań kulturowych lubię podróże, chodzić po górach, czy też chodzić lub jeździć na rowerze po lesie. Zimą nie stronię od nart.

Doświadczenie w nauczaniu posiadam od 2019 roku – wtedy też udzielałem korepetycji dzieciom i młodzieży szkolnej. Najlepiej pracuje mi się z młodzieżą i dorosłymi, gdyż łatwiej mi złapać z nimi wspólny język, chociaż z dziećmi również nie stanowi to problemu. Na chwilę obecną uczę dzieci, dorosłych i młodzież.

Moja metoda nauczania jest prosta: dostosować się do poziomu oraz sposobu myślenia ucznia. Gdy wiesz jak myśli twój uczeń, poznajesz wtedy wszystkie jego zalety jak i trudności, jakie może sprawić mu dane zagadnienie – dzięki temu wiesz, nad czym trzeba pracować. Poznając tok myślenia ucznia, poznajemy też jego pasje, czy marzenia dzięki czemu wiemy, jak przemówić do ucznia. To ważne gdy chcemy pomóc mu w nauce danego zagadnienia poprzez skojarzenia, co również jest świetną metodą nauczania.

Zdjęcie na temat Lektor język angielskiego
Artur
Lektor język angielskiego

Jestem filologiem, tłumaczem symultanicznym, metodykiem, fonetykiem z wykształceniem pedagogicznym oraz nauczycielem, z ponad 10- letnim doświadczeniem, wszystkich grup wiekowych. Z zamiłowania jestem podróżnikiem, badaczem językowym, ale przede wszystkim człowiekiem kochającym język angielski i dzielę się tą miłością z innymi.

Przygotowuję do każdego rodzaju egzaminu, od 8-klasisty poprzez maturę, FCE, CAE aż do IELTS.  Prowadzę również kursy firmowe i indywidualne opierające się na szlifowaniu umiejętności konwersacji, ścisłej gramatyce lub też czytaniu i słuchaniu ze zrozumieniem. Jako fonetyk uczę poprawnej wymowy (British English) czyli innymi słowy, jak mówić jak prawdziwy Brytyjczyk, jak produkować dźwięki, układać usta i język etc. oraz rozmawiać używając connected-speech itd. Jestem osobą, która zawsze chce jak najlepiej dla ucznia i zawsze stara się znaleźć odpowiednią metodę nauczania w myśli zasady „to ja jestem dla ucznia, a nie uczeń dla mnie” W pracy wykorzystuję całe swoje doświadczenie, by jak najlepiej przedstawić język i pokazać dlaczego warto go pokochać. Kieruję się maksymą „język jest fascynujący jeśli wyjdziemy po za ciasne ramy podręcznika, a wejdziemy z nim w prawdziwe życie”. Swoim poczuciem humoru, uśmiechem i podejściem do prowadzenia zajęć sprawiam, że nauka angielskiego jest przyjemnością.

Prywatnie: Napisałem anglojęzyczną książkę “Song 1: Je Suis” oraz artykuły pod pseudonimem dla takich portali i uczelni jak wszop, ppe oraz gamerant. Współpracowałem z wieloma polskimi, jak i zagranicznymi firmami tłumacząc dokumenty, wspierając językowo oraz wykonując tłumaczenia symultaniczne. Prywatnie multiinstrumentalista, który na koncie ma łącznie 5 anglojęzycznych mini albumów (EP). Aktualnie w swoim czasie wolnym pracuję nad kolejnymi książkami, muzyką i sięgam po kolejny tytuł naukowy.

Zdjęcie na temat Lektorka języka angielskiego
Monika
Lektorka języka angielskiego

Jestem absolwentką filologii angielskiej Uniwersytetu Śląskiego. Jestem osobą dobrze zorganizowaną, solidną, punktualną i odpowiedzialną. Posiadam umiejętności i wiedzę niezbędną do nauczania języka angielskiego. Mam doświadczenie i entuzjazm w nauczaniu młodych uczniów. Lubię pracować zarówno z dorosłymi, jak i młodymi profesjonalistami. Mam doświadczenie w nauczaniu w różnych kontekstach (klasy jedno- i wielojęzyczne, grupy o mieszanych/podobnych zdolnościach, grupy uczniów o różnym poziomie, wieku i potrzebach zawodowych), a także w nauczaniu blended learning. Na zajęciach zachęcam uczniów do samodzielności oraz jestem otwarta na ich propozycje i sugestie.

Zdjęcie na temat Lektor języka angielskiego
Przemysław
Lektor języka angielskiego

Magister filologii angielskiej, absolwent Uniwersytetu Śląskiego, wysokościowiec estradowy, technik nagłośnienia. Do nauczania języka podchodzę jak do treningu personalnego - to zajęcia pasują do Ucznia, a nie na odwrót.”
 

Wczytaj kolejne
Strona używa pliki cookies aby umożliwić jej prawidłowe działanie. Możesz zmienić ustawienia przeglądarki jeśli nie wyrażasz na to zgody.
Więcej informacji