Nasi lektorzy


Zdjęcie na temat Lektorka języka angielskiego
Emilia
Lektorka języka angielskiego

Jestem absolwentką filologii angielskiej Uniwersytetu Śląskiego. Posiadam wiedzę, kwalifikacje i doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego jako języka obcego w różnych kontekstach. Jestem odpowiedzialnym, dobrze zorganizowanym i solidnym nauczycielem z dwunastoletnim stażem zawodowym. Lubię pracować w zespole i poszukuję możliwości rozwoju moich umiejętności dydaktycznych oraz pracy w wielokulturowym środowisku. Prowadzę lekcje indywidualne, jak i grupowe na różnych poziomach umiejętności językowych. Jestem entuzjastycznie nastawiony do nauczania wszystkich typów grup – młodych uczniów, dorosłych i profesjonalistów. Jestem doświadczonym nauczycielem blended learning. Staram się, aby moje lekcje były jak najbardziej skoncentrowane na uczniu, ponieważ staram się zachęcić moich uczniów do aktywnego udziału w procesie uczenia się.

Zdjęcie na temat Lektor języka rosyjskiego
Karol
Lektor języka rosyjskiego

Z wykształcenia jestem rusycystą, w latach 2016-2019 studiowałem filologię rosyjską na Wydziale Filologii Wschodniosłowiańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie (licencjat), a następnie ten sam kierunek ze specjalnością tłumaczeniową na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w latach 2019-2022 (magister).

Oprócz zamiłowania do języków wschodniosłowiańskich, co można zauważyć patrząc na moje wykształcenie, interesuję się językami w ogóle; bardzo lubię się ich uczyć i móc dzięki nim poznawać nowych ludzi, ich spojrzenie na świat, jak i móc pomóc tym, którzy nie znają tylu języków, jako ktoś, kto jest w stanie przetłumaczyć „z ichniego na nasze”.

Wśród moich zainteresowań są nie tylko języki, ale też historia, inne kraje, ich kultura, a także religijność. Oprócz zainteresowań kulturowych lubię podróże, chodzić po górach, czy też chodzić lub jeździć na rowerze po lesie. Zimą nie stronię od nart.

Doświadczenie w nauczaniu posiadam od 2019 roku – wtedy też udzielałem korepetycji dzieciom i młodzieży szkolnej. Najlepiej pracuje mi się z młodzieżą i dorosłymi, gdyż łatwiej mi złapać z nimi wspólny język, chociaż z dziećmi również nie stanowi to problemu. Na chwilę obecną uczę dzieci, dorosłych i młodzież.

Moja metoda nauczania jest prosta: dostosować się do poziomu oraz sposobu myślenia ucznia. Gdy wiesz jak myśli twój uczeń, poznajesz wtedy wszystkie jego zalety jak i trudności, jakie może sprawić mu dane zagadnienie – dzięki temu wiesz, nad czym trzeba pracować. Poznając tok myślenia ucznia, poznajemy też jego pasje, czy marzenia dzięki czemu wiemy, jak przemówić do ucznia. To ważne gdy chcemy pomóc mu w nauce danego zagadnienia poprzez skojarzenia, co również jest świetną metodą nauczania.

Zdjęcie na temat Lektor języka angielskiego
Przemysław
Lektor języka angielskiego

Magister filologii angielskiej, absolwent Uniwersytetu Śląskiego, wysokościowiec estradowy, technik nagłośnienia. Do nauczania języka podchodzę jak do treningu personalnego - to zajęcia pasują do Ucznia, a nie na odwrót.”
 

Zdjęcie na temat Lektorka języka niemieckiego
Katarzyna
Lektorka języka niemieckiego

Magister filologii germańskiej o specjalności nauczycielskiej, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego. Od ponad dekady z wielką radością i pasją prowadzę zajęcia z języka niemieckiego dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a także przygotowuję do najważniejszych egzaminów i certyfikatów. Podczas lekcji (stacjonarnie czy online) uczeń ma możliwość rozwoju każdej z czterech kluczowych sprawności językowych: pisania, czytania, słuchania i mówienia. Moje zainteresowania to podróże, kino, języki obce.

Alle sind zum Abenteuer mit der deutschen Sprache herzlich eingeladen!

Wczytaj kolejne