Nasi lektorzy


Zdjęcie na temat Lektorka języka hiszpańskiego
Luiza
Lektorka języka hiszpańskiego

Hola!

Nazywam się Luiza i jestem lektorką języka hiszpańskiego w szkole językowej Moose w Bydgoszczy.

Dlaczego wybrałam język hiszpański? Stało się to całkowitym przypadkiem, kiedy to moja koleżanka namówiła mnie na kurs językowy w ostatniej klasie liceum. Język ten okazał tak piękny i melodyjny, że od razu go pokochałam i mimo sprecyzowanych już planów co do wyboru studiów, w ostatniej chwili zmieniłam zdanie i postanowiłam rozpocząć studia na kierunku filologii hiszpańskiej.

Skończyłam Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Bydgoszczy pod patronatem Uniwersytetu Warszawskiego. Okazało się to być wspaniałym wyborem, ponieważ oprócz możliwości nauki języka hiszpańskiego, studia te oferowały szeroki wachlarz praktyk oraz kursów z Unii Europejskiej.

Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego? Język hiszpański to trzeci język na świecie i można się nim posługiwać w wielu krajach. Co najważniejsze jednak, hiszpański to cudowny język, który od razu wpada w ucho i niesposób się nim nie zafascynować. Pokochałam ten język od samego początku tak bardzo, że jego znajomość stała się moją pracą. Dlatego nie wahaj się i zapisz się na kurs w Naszej szkole językowej!

Zdjęcie na temat Lektor języka angielskiego
Aleksandra
Lektor języka angielskiego

Jestem magistrem filologii angielskiej i od kilku lat pracuję jako lektor języka angielskiego, ucząc dzieci i młodzież. Z Centrum Języków Obcych Moose współpracuję już czwarty rok. W swojej pracy najbardziej cenię sobie jej dynamikę i bezpośredni kontakt z uczniem. Pozwalają one na indywidualne podejście i rozwijanie umiejętności językowych najmłodszych w oparciu o ich osobiste zainteresowania i preferencje. Na efekty takiej pracy nie trzeba długo czekać.  Wiem o tym z doświadczenia, gdyż od dziecka interesuję się kulturą – zwłaszcza krajów anglojęzycznych. Ten fakt wpłynął w dużym stopniu na wybór kierunku studiów i mój przyszły zawód. Zaowocował on także wieloletnią współpracą z mediami brytyjskimi i amerykańskimi. W toku mojej pracy dziennikarskiej i współpracy z natywnymi użytkownikami języka angielskiego znacząco poszerzyłam swoje kompetencje językowe i interpersonalne. Dziś wykorzystuję nabyte w ten sposób umiejętności w codziennej pracy z uczniami

Zdjęcie na temat Lektorka języka włoskiego
Patrycja
Lektorka języka włoskiego

Jestem magistrem filologii włoskiej ze specjalizacją z włoskiej literatury. Uczę języka włoskiego zarówno dzieci jak i dorosłych już od 6 lat.

We Włoszech, jak i w tym pięknym melodyjnym języku, zakochałam się od razu, podczas mojego pierwszego wyjazdu do Italii. Mieszkałam tam 3 lata, uczęszczałam na kursy językowe i pracowałam w Trento jako asystentka stomatologiczna. Co więcej, to właśnie we Włoszech zdałam dwa egzaminy międzynarodowe i otrzymałam certyfikat językowy CELI 3 (poziom B2) w 2016 roku, a w grudniu 2019 CILS na poziomie C1.

Bardzo interesuje mnie historia, kultura, a przede wszystkim literatura Włoch, z ogromną chęcią uczę się i pogłębiam swoją wiedzę. Uwielbiam uczyć innych tego pięknego języka! Kocham podróżować, uwielbiam Toskanię, Rzym i Alpy. Nie wyobrażam sobie życia bez pizzy i bez dobrej kawy!

Zdjęcie na temat Lektor języka francuskiego
Dominika
Lektor języka francuskiego

Nazywam się Dominika. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku filologia romańska ze specjalnością nauczycielską na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Na co dzień pracuję w firmie informatycznej, gdzie wspieram klientów francuskojęzycznych. Jednak moją prawdziwą pasją jest nauczanie języka francuskiego i poszerzanie wiedzy w zakresie kultury frankofońskiej. W mojej pracy nauczyciela zwracam uwagę na to, by moi słuchacze czuli się swobodnie na zajęciach i nie bali się mówić w obcym języku.
Staram się podejść do każdej osoby w sposób indywidualny, tak żeby nauka języka francuskiego była przyjemna, a uczniowie mogli pokonać swoje językowe bariery i odnieść sukces.