2022-09-08

Czy warto uczyć się hiszpańskiego? Z pewnością tak i to z wielu powodów. Przede wszystkim dlatego, że hiszpański to dziś jeden z najpopularniejszych języków na świecie, obok języka angielskiego i chińskiego. Językiem Cervantesa władają dziś setki milionów osób na całym globie – ci, dla których jest to język ojczysty, a także ci, którzy posługują się nim jako wyuczonym. Hiszpański jest językiem urzędowym nie tylko w kilkudziesięciu krajach i terytoriach całego świata, ale też w wielu ważnych międzynarodowych instytucjach. Znajomość hiszpańskiego pozwoli nam porozumiewać się z ludźmi na całym świecie, z łatwością nawiązywać nowe przyjaźnie czy zgłębiać kulturę danego regionu. Pomoże nam też robić karierę w międzynarodowym środowisku, ułatwi zdobycie dobrze płatnej pracy za granicą. Znajomość hiszpańskiego otwiera drzwi do bogatej hiszpańskojęzycznej kultury. Możemy czytać Cyda w oryginale, oglądać filmy Almodovara bez napisów i słuchać ze zrozumieniem piosenek nie tylko Shakiry, ale całej plejady wyśmienitych wokalistów z całego świata. Muzyka latino staje się coraz popularniejsza, o czym może świadczyć niesamowita popularność piosenki Despacito. Chcielibyście wiedzieć, o czym śpiewa Luis Fonsi w swojej przebojowej piosence? Nic prostszego – naucz się języka hiszpańskiego!

W jakim wieku najlepiej rozpocząć naukę hiszpańskiego?

Wiek nie ma tu żadnego znaczenia. Zarówno dzieci, jak i dorośli oraz osoby starsze mogą rozpocząć naukę tego pięknego języka od zera. W czasach, gdy możliwa jest nauka hiszpańskiego za darmo online, wiek nie jest już żadną przeszkodą. Nauka hiszpańskiego jest dziś możliwa w domowym zaciszu, a pobierając lekcje online, można zachować całkowitą anonimowość. Rozpoczynając naukę w starszym wieku, nie musimy się więc obawiać, że zostaniemy wyśmiani przez grupę z powodu swojego wieku, ani tego, że prowadzący mógłby nas pominąć.

Każda z osób zainteresowanych nauką języka Penelope Cruz i Antonio Banderasa może z łatwością odnaleźć darmowy kurs hiszpańskiego w sieci i wesprzeć się w nauce zarówno podstaw tego języka, jak i rozwinięciu jego znajomości. To doskonałe narzędzie dla wszystkich tych, którzy uczą się języka na kursach indywidualnych i grupowych. Skłania do regularnego powtarzania słówek czy konstrukcji gramatycznych.

nauka hiszpańskiego

Najlepsza strona do nauki hiszpańskiego przed podróżą, czyli…?

Lubisz egzotyczne wyprawy? Wybierasz się w podróż do Meksyku, Gwatemali albo Peru? A może po prostu chcesz zwiedzić Hiszpanię? W internecie znajdziesz wiele stron, które pomogą ci w opanowaniu podstaw języka. Nauka jest szybka, łatwa i przyjemna, a ponieważ kursy dostępne są online, hiszpański możesz ćwiczyć nawet tuż przed samą podróżą, w poczekalni na lotnisku, w pociągu albo na statku wycieczkowym.

Nauka języka hiszpańskiego w trybie online jest bez wątpienia najwygodniejszym sposobem na przyswojenie go sobie. W sieci możesz znaleźć naprawdę dużo stron oferujących pomoc w opanowaniu języka Cervantesa, jeśli więc szukasz odpowiedzi na pytanie, która strona do nauki hiszpańskiego jest najlepsza, spróbuj odwiedzić samodzielnie chociaż kilka z nich i przekonaj się o tym sam. Strony internetowe oferują przeróżne metody i techniki nauczania – mogą to być testy z wyboru czy artykuły z tłumaczeniem. W zależności od tego, jaką metodę preferujesz, możesz wybierać spośród całego wachlarza propozycji.

Kursy językowe online na poziomie podstawowym i zaawansowanym

Kurs języka hiszpańskiego to opcja idealna dla wszystkich, którzy chcą „szlifować” umiejętności językowe także poza zajęciami w szkole językowej czy na kursach indywidualnych. W sieci znaleźć można wiele bezpłatnych stron internetowych, które pozwalają uczyć się hiszpańskiego bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Możesz uczyć się języka w domowym zaciszu, w spokoju i komfortowych okolicznościach, które samodzielnie dla siebie stworzysz. Kurs języka hiszpańskiego pomoże ci jeszcze lepiej przygotować się nie tylko do podróży, ale także zdać egzaminy, czy na przykład zdobyć dyplom DELE, będącym oficjalnym potwierdzeniem znajomości języka obcego.

Darmowe strony do nauki języka hiszpańskiego

Spośród wielu portali, które proponują naukę języka hiszpańskiego, największą popularnością cieszą się:

 1. Lingea – jest to słownik online, w którym możemy znaleźć tłumaczenie danego słowa wraz z synonimami i kontekstem. Słownik podaje także potoczne znaczenia podanego słowa, co może pomóc w codziennych kontaktach ze zwykłymi ludźmi, na przykład podczas podróży.

 2. Duolingo – oferuje naukę przez zabawę. Nauka online rozpoczyna się po wypełnieniu testu kwalifikacyjnego i polega na odpowiadaniu na pytania i zdobywaniu punktów. Liczy się szybkość odpowiedzi, a odpowiadając na kolejne pytania, pokonujemy kolejne etapy, co pozwala ocenić nasz poziom znajomości języka. Pytania dotyczą różnych aspektów – zarówno wymowy, jak i tłumaczenia czy ortografii.

 3. Fiszkoteka – portal pomagający w skutecznym i szybkim poszerzaniu słownictwa. Dodatkową zaletą jest fakt, że słowa czyta lektor, dzięki czemu możesz poznać ich poprawną wymowę. Każdemu z wyrazów towarzyszy także obrazek, co jest dodatkowym ułatwieniem dla wzrokowców. Możesz zagrać w Memory i wypełnić test, który pozwoli ocenić poziom twojej znajomości języka. Portal oferuje różnorodne ćwiczenia, np. grupowanie słów według tematu.

 4. Bilingua – jeden z portali, które oferują wymianę językową z ludźmi z całego świata, chcącymi uczyć się języka polskiego, w tym również z native speakerami hiszpańskimi. Dodatkowym atutem tego portalu jest fakt, że dopasowuje osoby na podstawie ich zainteresowań, więc zawsze mają jakiś temat do rozmowy.

 5. Loecsen – darmowe kursy hiszpańskiego. Portal ten obiecuje przede wszystkim szybką naukę. Przyda się zatem przede wszystkim tym, którzy muszą szybko przygotować się do egzaminu oraz tym, którzy wybierają się w podróż do kraju z urzędowym językiem hiszpańskim. Podczas zajęć poznajemy przede wszystkim podstawowe wyrażenia z języka codziennego wraz z ich pisownią i wymową, które pozwolą nam na swobodną komunikację. Na stronie nie brakuje też przystępnych testów do sprawdzenia poziomu znajomości języka. Materiały są dostępne w formacie mp3 i pdf.

 6. Langmaster – oferuje kursy języka hiszpańskiego w formie tradycyjnych lekcji, z tematem i jego rozwinięciem. Dostępne są kursy na trzech poziomach: początkujący, średniozaawansowany, zaawansowany.

 7. Hiszpański.crib – strona udostępniająca wiele różnorodnych materiałów do nauki języka hiszpańskiego. Dostępne jest wiele informacji i zasobów – od kulinariów po gotowe wypracowania. Można skupić się na konkretnym aspekcie gramatyki hiszpańskiej lub przeglądać listy słów.

ucząca się dziewczyna

Darmowa nauka języka hiszpańskiego wyróżnia się przede wszystkim dostępnością materiałów multimedialnych, ułatwiających naukę języka. Są to:

 • interaktywne ćwiczenia,

 • pliki graficzne, które pozwalają skojarzyć dane słowo lub frazę z konkretnym obrazem,

 • materiały dźwiękowe – nagrania native speakerów, dzięki którym możemy poznać prawidłową wymowę poszczególnych słów.

Bezpłatne piosenki i filmy w internecie

Warto pamiętać, że w nauce języka Cervantesa Internet jest niewyczerpanym źródłem materiałów, które nie powstały wprawdzie jako dydaktyczne, ale mogą znakomicie poprawić naszą znajomość hiszpańskiego, dostarczając przy tym wiele przyjemności i zabawy: mowa tu, jak łatwo się domyślić, o piosenkach i filmach w tym języku. Przeboje Shakiry, Jennifer Lopez, Ricky’ego Martina, Enrique Iglesiasa, Julio Iglesiasa, Gipsy Kings, Manu Chao czy El Canto del Loco. Filmy Carlosa Saury, Pedro Almodovara, Guillemo Moralesa, Alejandro Gonzáleza Iñárritu czy Guillerma del Toro to skarbnica przydatnych słów i zwrotów w języku hiszpańskim.

Nauka w oparciu o dostępne dla wszystkich dobra kultury łączy przyjemne z pożytecznym, pozwala też zagłębić się w kulturze i obyczajowości danego obszaru. Z pewnością jest to jedna z najskuteczniejszych, a zarazem najprzyjemniejszych sposobów na opanowanie języka obcego.

Kanały do nauki hiszpańskiego na YouTube

Chcesz zacząć uczyć się języka Cervantesa i Almodovara? Fascynujesz się kulturą hiszpańską i pragniesz poznać jej tajemnice? Wybierasz się na wycieczkę do kraju, w którym językiem urzędowym jest hiszpański? Chcesz opanować język szybko i bez zbędnych kosztów? W sieci znajdziesz liczne kanały prowadzone przez nauczycieli języka hiszpańskiego, a także wiele kursów dostępnych dla wszystkich wielbicieli tego języka. Jednym z proponowanych cykli tego typu jest ViedoEle. Kanał prowadzi profesor Agustín Iruela, który proponuje krótkie filmiki z lekcjami hiszpańskiego na różnych poziomach zaawansowania: A1, A2, B1 i B2 CEFR. Każdy z filmików ma napisy w języku angielskim, dzięki którym łatwiej zrozumieć czytany przez lektora tekst po hiszpańsku. Dzięki nim można poszerzyć słownictwo, poznać współczesny hiszpański, a odwiedzając stronę Videoele.com, pobrać także dodatkowe materiały, instruktaże czy mini słowniki tematyczne. To doskonałe wsparcie w nauce języka na profesjonalnych kursach.

Na YouTube znajdziesz:

 • hiszpański od podstaw: alfabet, podstawy wymowy itd.,

 • naukę wymowy,

 • kanały poświęcone gramatyce, składni, ortografii,

 • kanały ze słówkami i zwrotami z języka współczesnego,

 • hiszpański dla dzieci z grami i zabawami.

Filmów z nauką hiszpańskiego można szukać na kanałach oferujących kursy w różnych dziedzinach. Jednym z przykładów może tutaj być Zaliczone na 5!, kanał, który oferuje kurs złożony z 5 bezpłatnych lekcji hiszpańskiego, każda po około 10 minut.

Nauka hiszpańskiego po polsku i po angielsku

Wiele bardzo ciekawych filmików znajdziecie na kanale Hablo Español prowadzonym przez polskiego lektora. Dowiecie się, co oznacza me da coraje, jak powiedzieć „gdzieś” po hiszpańsku, jak „gdybać” po hiszpańsku oraz jakie polskie słowa pochodzą z języka hiszpańskiego.

Lekcje po polsku w sieci prowadzi też właścicielka kanału agata uczy. Dowiemy się z niego m.in., jakie typowe błędy popełniają Polacy, mówiąc po hiszpańsku; poznamy hiszpańskie słówka związane z ekologią; dowiemy się, jak wygląda Wielkanoc w Hiszpanii. Na kanale agata uczy poznamy też sposoby na szybkie nauczenie się słówek, dowiemy się też, jak mówić po hiszpańsku o uczuciach.

Dla osób, które dobrze znają angielski, polecany jest kanał Polyglot Pablo, który zresztą udostępnia filmiki poświęcone też innym językom – angielskiemu, włoskiemu, portugalskiemu, niemieckiemu, francuskiemu. Warto też poszukać lekcji hiszpańskiego prowadzonych po hiszpańsku, jeśli jesteśmy już na poziomie, który pozwoli nam zrozumieć, co mówi lektor. W sieci znajdziemy też sporo filmików przeznaczonych specjalnie dla dzieci, na przykład na kanale Traposo TV (filmy z piosenkami i rymowankami dla dzieci).

ucząca się dziewczyna

Aplikacje do nauki hiszpańskiego

Wiek XXI to czas królowania smartfonów, a co za tym idzie – aplikacji mobilnych. Korzystając z tego rodzaju oprogramowania, można uczyć się hiszpańskiego na niewielkim urządzeniu przenośnym, a zatem w każdym miejscu i o każdej porze dnia: lecąc samolotem czy we własnym łóżku tuż przed snem. Oto trzy aplikacje, z którymi można uczyć się hiszpańskiego:

 1. Babbel – dostępna w App Store i na Androida. Pozwala wybrać własny kurs hiszpańskiego online według konkretnych tematów. Zajęcia trwają po 15 minut.

 2. Nemo – aplikacja, która umożliwia szybkie i bezpłatne przyswojenie mówienia po hiszpańsku, dzięki zabawnym i interaktywnym lekcjom.

 3. Busuu – pełne kursy językowe zarówno w App Store, jak i Google Play.

Od czego zacząć, by szybko osiągnąć efekty nauki języka obcego? Wybierz szkołę językową z elastycznym programem nauczania. Do wyboru oferty moose.pl zachęci Cię przyjazne i sprzyjające przyswajaniu wiedzy zasady obowiązujące na zajęciach oraz możliwość prowadzenia zajęć dla indywidualnych uczniów lub dla niewielkich grup, również w domu klienta. Naukę języka obcego na profesjonalnych kursach językowych warto uzupełniać na wszelkie dostępne sposoby. Postęp technologiczny i wynalezienie internetu sprawiło, że nauka hiszpańskiego stała się dostępna dla każdego, bez wyjątku. Języka Cervantesa możesz uczyć się w każdym miejscu i o każdej porze. W zajęciach mogą brać udział zarówno dorośli, jak i dzieci oraz osoby starsze. Aby rozwijać swoją znajomość tego języka, wystarczą dobre chęci i silna motywacja. Nauka hiszpańskiego online może stać się wstępem do wielkiej przygody życia, zachętą do podróżowania, okazją do zawarcia nowych znajomości czy wstępem do kariery. Zachęcamy do podjęcia tego ciekawego wyzwania.

Ilustracja aktualnosci
Ikona ilustrujaca bezpłatny dojazd lektora
Bezpłatny dojazd
Ikona ilustrujaca lekcje językowe w domu ucznia
Zajęcia w domu
Ikona ilustrująca efektywne metody nauczania
Efektywne lekcje
Zapisz się