2021-04-20

Język niemiecki jest jednym z najczęściej używanych języków w Europie. To język narodowy w Niemczech, a urzędowy w Austrii, Szwajcarii, Liechtensteinie i Luksemburgu. Szacuje się, że po niemiecku porozumiewa się ponad 120 mln ludzi, a tylko w samym 2020 roku na naukę tego języka zdecydowało się ponad 20 mln osób. Również w polskich szkołach niemiecki jest częstym drugim językiem – licznie spotkać go można w programie szkół średnich, na uczelniach wyższych i w niektórych podstawówkach.

Niemiecki dobrze jest znać, lecz nie zawsze poziom nauki szkolnej czy sposób prowadzenia zajęć wystarczą do opanowania języka. Wówczas warto sięgnąć po wsparcie – pomoże prywatny nauczyciel, lektor czy szkoła języka niemieckiego, jak MOOSE. Wykształceni prowadzący i doskonały kontakt z uczniem, jaki nawiązać można podczas lekcji indywidualnych czy zajęć w małych grupach – to ogromny krok w kierunku udanej językowej edukacji.

Jak zacząć i kiedy przyda się szkoła języka niemieckiego?

Niemiecka gramatyka potrafi przestraszyć i zniechęcić nawet najbardziej wytrwałych, podobnie, jak słówka składające się z kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu liter. Niemcy są mistrzami w tworzeniu wyrazów, które łączą w sobie rzeczowniki z częściami mowy wskazującymi na rozmaite ich cechy czy przeznaczenie. W ten sposób powstają ogromnej długości wyrażenia, które dla początkującego ucznia języka niemieckiego mogą być niezwykle uciążliwe do opanowania. Trudności sprawiają też rodzaje, wyrażane przedrostkami, często nietożsame ze znanymi nam formami polskimi.

Niemieckiego można uczyć się samemu, jednak to żmudny i wieloletni proces. Dlatego znacznie lepiej będzie zapisać się na kurs, jaki oferuje dobra szkoła językowa, czy nawet szkoła języka niemieckiego. To miejsca pełne specjalistów od języka, native speakerów i nauczycieli z doświadczeniem. Uczęszczanie na zajęcia, szczególnie w niewielkim gronie, wsparte odrobiną regularnej, samodzielnej nauki, powinno szybko przynieść pożądane rezultaty.

Szkoła języka niemieckiego pomoże opanować materiał

Szkoła języka niemieckiego, to najlepsze rozwiązanie, gdy zupełnie nie wiadomo, od czego zacząć. A także wtedy, kiedy dawno ruszyliśmy już z miejsca, ale nie za bardzo orientujemy się dokąd zmierzamy i którędy iść dalej. Nauka języka to nieustanny proces, przekraczanie kolejnych etapów powinno odbywać się płynnie i najlepiej w sposób nieprzerwany. Jeśli więc czujesz, że samodzielne starania osiągnęły swój kres – to doskonały moment, by zapisać się na kurs. Ponieważ, już coś umiesz – „wskoczysz” do bardziej zaawansowanej grupy. Przy odpowiedniej ilości zapału, to już tylko krok do perfekcyjnego opanowania języka niemieckiego.

Jeśli natomiast zaczynasz przygodę z językiem niemieckim, najlepiej rób to metodą małych kroczków. Kilka słówek w tygodniu, nie powinno zniechęcić, a może okazać się, że na tyle rozbudzi ciekawość i potrzebę porozumiewania się w tym języku, że następny etap nauki przyjdzie niezauważenie. Oprócz uczestniczenia w lekcjach, naukę niemieckiego dobrze będzie wspierać dodatkowymi aktywnościami. Nie zaszkodzą proste piosenki niemieckie i krótkie filmiki z internetu – wszystko to bardzo pomaga „osłuchać się” z językiem i znacznie przyspiesza postępy w nauce.

Szkoła języka niemieckiego - prosta droga do kariery

Język niemiecki jest w Polsce bardzo popularny, uczy się go u nas kilka milionów osób. Powodem tak dużej popularności tego języka w naszym kraju są dobre stosunki gospodarcze i społeczne między Polską i Niemcami, liczne powiązania kulturalne, czy szeroka oferta programów wymiany szkolnej i akademickiej. Istotna jest też atrakcyjna perspektywa pracy w niemieckich, dobrze płatnych firmach oraz możliwość wyjazdu za zachodnią granicę – czasowego lub na stałe.

Znajomość języka niemieckiego szeroko otwiera drzwi do kariery, to bowiem drugi, najważniejszy na świecie język nauki. Wkład Niemiec w badania naukowe i ich rozwój jest ogromny - liczyć można na wysokie stypendia dla naukowców, dynamicznie finansowane programy akademickie oraz potężne wsparcie zapleczowe i technologiczne przygotowane z myślą o ludziach wiedzy. Znajomość języka niemieckiego nabiera więc szerokiego kontekstu, a każda podjęta w tym kierunku próba, może sowicie się opłacić.

Ilustracja aktualnosci
Ikona ilustrujaca bezpłatny dojazd lektora
Bezpłatny dojazd
Ikona ilustrujaca lekcje językowe w domu ucznia
Zajęcia w domu
Ikona ilustrująca efektywne metody nauczania
Efektywne lekcje
Zapisz się