2021-12-02

Szczecin to stolica województwa zachodniopomorskiego i jednocześnie największe miasto regionu. Znane jest z licznych atrakcji turystycznych oraz ciekawych inicjatyw i sprzyjających warunków dla obsługi międzynarodowego biznesu. Co sprawia, że Szczecin przyciąga tylu inwestorów? Jaki jest klucz do sukcesu tego miasta?

Miasto magnolii i platanów

Szczecin nazywany jest często zielonym miastem. Trudno się dziwić. Spacerując po centrum miasta, możesz podziwiać liczne zielone skwery i parki. W obszarze miasta znajdziesz aż piętnaście parków oraz szesnaście jezior i stawów. Ale Szczecin nazywany jest także miastem magnolii. To dzięki niezwykłemu projektowi Szczecińskie Magnolie, który realizowany jest od 2012 roku. Od tego momentu w mieście powstają kolejne skwery magnoliowe i każdego roku organizowana jest plenerowa impreza dla mieszkańców, podczas której rozdawane są magnoliowe drzewka. Efekty tej akcji są niezwykłe: wiosną w całym Szczecinie na każdym kroku spotyka się kwitnące magnolie. To niezwykły i przepiękny widok, który cieszy mieszkańców i odwiedzających miasto turystów.

Nie tylko kwitnące magnolie zachwycą Cię w Szczecinie. Szczecin to również największe w Polsce skupisko platanów. Szczecińskie platany są bardzo stare i ogromne. Tworzą przepiękne szpalery wzdłuż spacerowych ścieżek, a wiosną kwitnie pod nimi prawdziwe morze krokusów. Ten widok zostanie z Tobą na długo.

Filharmonia Szczecińska – jeden z najpiękniejszych budynków świata

W Szczecinie znajduje się jeden z najpiękniejszych nowoczesnych budynków świata. Mowa oczywiście o budynku Filharmonii Szczecińskiej, który znajduje się blisko głównej drogi wjazdowej do miasta. Ten niezwykły pomnik nowoczesnej architektury sąsiaduje bezpośrednio z tradycyjnym budynkiem Wojewódzkiej Komendy Policji, zbudowanym z czerwonej cegły. Biała, futurystyczna, niemal sterylna konstrukcja budynku filharmonii bardzo mocno kontrastuje z resztą otoczenia, będąc wyrazem swobody twórczej i ultranowoczesnej myśli architektonicznej. Wieczorem elewację gmachu zdobią najróżniejsze kolory, tworząc niezwykły spektakl świetlny.

Szczecin – co jeszcze warto o nim wiedzieć?

Czy wiesz, że w Szczecinie znajduje się jedno z najstarszych działających kin na świecie? Kino Pionier działa nieprzerwanie od 1907 roku. Miasto jest również w inny sposób związane z kinematografią. To tutaj powstał kultowy hit kinowy „Młode wilki”. To znany film z 1995 roku opowiadający o młodych ludziach, którzy wchodzą w dorosłość w czasach ogromnych przemian w Polsce. W filmie tym zobaczysz szybkie samochody i piękne kobiety, zrozumiesz, jak rodził się przemyt i handel narkotykami. Ta sensacyjna opowieść zawiera w sobie dużo prawdy o Szczecinie z tamtych lat. Jednak współczesny Szczecin przyciąga młodych ludzi z zupełnie innego powodu. Perspektywa dobrej pracy oraz wygodnych warunków życia to obecnie największy magnes dla absolwentów szkół średnich i uczelni.

Dynamiczny rozwój miasta i kursy językowe

Szczecin to miasto, które oferuje bardzo wiele usług. Ma również duży potencjał inwestycyjny. Rozwija się bardzo prężnie, szczególnie w zakresie obsługi procesów biznesowych i rozwoju nowoczesnych technologii. Szybki rozwój usług biznesowych w mieście otwiera przed absolwentami wyższych uczelni nowe możliwości zawodowe, a specjalistów różnych branż skłania do pozostania i rozwijania swojej kariery właśnie w stolicy województwa zachodniopomorskiego. Szczecin oferuje miejsca pracy w międzynarodowym środowisku. Co ciekawe, do Szczecina chętnie przebywają również studenci z zagranicy, przede wszystkim z Niemiec i z Norwegii.

Trudno się dziwić, że kursy językowe cieszą się w Szczecinie ogromnym powodzeniem. Żadna szkoła językowa w Szczecinie nie narzeka na brak uczniów. Największym powodzeniem cieszą się kursy angielskiego, ponieważ stał się on obowiązkowym językiem międzynarodowego biznesu, branży IT i innowacji technologicznych. Z racji sąsiedztwa dużą popularnością cieszy się również język niemiecki oraz języki skandynawskie.

Angielski dla dzieci – przyszłość Twojego dziecka

Szczecin może się poszczycić dobrze rozwiniętą siecią hoteli i centrów konferencyjnych, co przyciąga zagranicznych inwestorów i gwarantuje rozwój atrakcyjnych miejsc pracy. Trzeba jednak pamiętać, że szansa na dobrą pracę w firmie o międzynarodowym zasięgu rośnie wraz ze znajomością przynajmniej jednego języka obcego. Warto więc zainwestować w kurs języka angielskiego czy specjalistyczne kursy językowe rozszerzające słownictwo biznesowe i branżowe na każdym poziomie kształcenia.

Oferta szkół językowych w Szczecinie jest bardzo bogata, dlatego każdy znajdzie tu odpowiedni kurs dla siebie. Doskonałą propozycją dla najmłodszych będzie angielski dla dzieci. Od najmłodszych lat warto uczyć dziecka umiejętności, które zapewnią mu dobry start w dorosłym życiu.

Dlaczego warto mieszkać w Szczecinie?

Wśród wielu młodych ludzi Szczecin uchodzi za miasto, w którym dobrze się żyje. Miasto przyciąga atrakcyjnym i inspirującym otoczeniem oraz bogactwem parków i miejskiej zieleni. Organizowane są tu ciekawe imprezy i festiwale. Co roku odbywa się tu finał regat bałtyckich, podczas którego można podziwiać z Wałów Chrobrego najpiękniejsze żaglowce – nie tylko polskie. Coraz bardziej poprawia się również jakość życia mieszkańców Szczecina. Dobrze funkcjonuje tu transport publiczny, a rozbudowany system ścieżek rowerowych sprzyja turystyce. Na wysoką jakość życia w Szczecinie ma również wpływ oferta kulturalna, jakość miejskiego powietrza i bogata oferta edukacyjna.

Ilustracja aktualnosci
Ikona ilustrujaca bezpłatny dojazd lektora
Bezpłatny dojazd
Ikona ilustrujaca lekcje językowe w domu ucznia
Zajęcia w domu
Ikona ilustrująca efektywne metody nauczania
Efektywne lekcje
Zapisz się