2021-12-13

Poznań położony jest w połowie drogi pomiędzy Berlinem i Warszawą. To tutaj krzyżują się międzynarodowe trasy wschód-zachód oraz północ-południe. W Poznaniu znajduje się również port lotniczy, który oferuje bezpośrednie połączenia z wieloma miastami w Europie i Azji. Trudno się więc dziwić, że miasto przyciąga wielu zagranicznych inwestorów i jest siedzibą sporej liczby międzynarodowych firm.

Międzynarodowe Targi Poznańskie i Centrum Kongresowe

Poznań to ogromne Centrum Kongresowe oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie, które dysponują dużym zapleczem wystawienniczym. Odbywa się tutaj szereg imprez o charakterze międzynarodowym. Takie inicjatywy to doskonałe środowisko dla rozwoju lokalnego biznesu. Organizacja imprez o charakterze międzynarodowym wymusza również istnienie doskonałej bazy hotelowej w każdej kategorii cenowej oraz nowoczesnego zaplecza konferencyjnego i dużej ilości obiektów gastronomicznych.

Poznań to również idealne środowisko dla rozwoju profesjonalnych biur tłumaczeń oraz szkół językowych. Międzynarodowe imprezy muszą być przecież obsługiwane przez osoby mówiące w różnych językach obcych. Dlatego nie tylko kursy języka angielskiego w Poznaniu cieszą się ogromną popularnością. W bogatej ofercie szkół językowych znajdziesz kursy języka francuskiego czy biznesowy kurs języka niemieckiego, który pozwoli Ci swobodnie funkcjonować na niemieckim rynku pracy.

Kursy angielskiego dla początkujących i zaawansowanych

Wszystkie te elementy decydują o tym, że Poznań jest bardzo chętnie wybierany przez międzynarodowe firmy i organizacje na miejsce spotkań i konferencji. Poznańskie Centrum Kongresowe posiada wyjątkowo korzystne położenie. Znajduje się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, w samym centrum miasta, blisko dworca i Starego Miasta oraz całkiem niedaleko lotniska.

Jednak położenie to nie wszystko. Firmy cenią Poznań również za profesjonalną obsługę imprez i wykształconych pracowników, którzy doskonale potrafią się porozumieć w obcych językach. Znajomość języka angielskiego to obecnie podstawowa umiejętność w świecie biznesu i nowych technologii. Poznaniacy chętnie decydują się więc na kursy angielskiego na każdym poziomie zaawansowania. Dużą popularnością cieszy się również język angielski dla dzieci. W końcu od najmłodszych lat warto zapewnić dziecku dobry start w dorosłe życie.

Poznań jako atrakcyjne miasto akademickie

Poznań jest ważnym ośrodkiem akademickim, w którym niemal ćwierć populacji stanowią studenci. Poznańskie uczelnie wyższe przyciągają młodych ludzi nie tylko z województwa wielkopolskiego. Funkcjonuje tu osiem uczelni publicznych i siedemnaście niepublicznych. Poziom kształcenia w Poznaniu jest bardzo wysoki. Poznańscy studenci co roku zajmują prestiżowe miejsca w międzynarodowych konkursach z wielu dziedzin, między innymi w prestiżowym Microsoft Imagine Cup oraz Konkursie Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej (EUCYS). Poznańskie uczelnie uczestniczą również w programie Erasmus+, dzięki któremu wykładowcy i studenci mogą zdobywać doświadczenie i wiedzę na zagranicznych uczelniach.

Wszystkie te działania wiążą się z wysokim poziomem nauczania języków obcych. Niezależnie od zajęć na uczelni wiele młodych osób, w tym również licealistów, decyduje się na kurs języka angielskiego, który umożliwia im zdanie egzaminu certyfikującego, dokumentującego poziom znajomości języka. Zresztą nie dotyczy to tylko języka angielskiego, chociaż z pewnością jest on najpopularniejszy. Certyfikaty z języka niemieckiego czy hiszpańskiego to również dość często wybierana opcja.

Atrakcje turystyczne w Poznaniu

Miasto jest nastawione na rozwój biznesu oraz infrastruktury, dzięki czemu przyciąga wielu zagranicznych inwestorów. Absolwenci uczelni wyższych bez problemu znajdują tu pracę po zakończeniu studiów. Ale stolica Wielkopolski to również ciekawa historia i piękny Stary Rynek z renesansowym ratuszem i słynnymi Koziołkami – symbolem miasta. Będąc w Poznaniu, warto zwiedzić katedrę na Ostrowie Tumskim oraz Zamek Cesarski. W mieście znajduje się również aż osiemnaście zabytkowych fortów i fortyfikacji Twierdzy Poznań, które zostały zbudowane w XIX w., czyniąc z Poznania najnowocześniejszą pruską twierdzę.

Wśród nowoczesnych obiektów z pewnością wyróżnia się multimedialne muzeum Brama Poznania ICHOT oraz Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar. Brama Poznania przedstawia początki państwa polskiego i losy wyspy katedralnej. Jest to pierwsze w Polsce nowoczesne centrum interpretacji dziedzictwa. Stary Browar to z kolei nowoczesne centrum handlowe i kulturalne, które zdobyło wiele prestiżowych nagród.

Dlaczego warto żyć w Poznaniu?

Bogata oferta edukacyjna i ciekawy rynek zatrudnienia przyciąga do Poznania wielu młodych ludzi. Mamy tu do czynienia z wyjątkowo niską stopą bezrobocia. Poznań to bardzo silne gospodarczo miasto, które wyróżnia się niezwykle szeroką ofertą edukacyjną, sportową i kulturalną. Posiada również coraz więcej szlaków i ścieżek rowerowych oraz dobrze rozwinięty system wypożyczalni rowerów.

Ilustracja aktualnosci
Ikona ilustrujaca bezpłatny dojazd lektora
Bezpłatny dojazd
Ikona ilustrujaca lekcje językowe w domu ucznia
Zajęcia w domu
Ikona ilustrująca efektywne metody nauczania
Efektywne lekcje
Zapisz się