2021-04-08

Język hiszpański to drugi, zaraz po chińskim, najbardziej popularny język na świecie. Tuż po angielskim rządzi internetem, a tylko w USA posługuje się nim ponad 50 milionów ludzi. Jako że więcej niż 400 mln osób używa hiszpańskiego jako mowy ojczystej, a w 22 krajach posiada on status języka oficjalnego, jest coraz bardziej ceniony wśród pracodawców. Nauka hiszpańskiego i komunikacja w tym języku to doskonały sposób, by zaistnieć na intensywnie rozwijającym się rynku pracy. Znając go, będziesz w stanie porozumieć się aż z co dziesiątą osobą na świecie.

Hiszpański jest językiem lekkim i przyjemnym, a osoby, które go znają, twierdzą, że jest stosunkowo łatwy do opanowania. Dlatego zdecydowanie warto poświęcić swój czas na jego naukę. Stanie się świetną inwestycją na przyszłość, kiedy okaże się, że pragniemy studiować, mieszkać lub pracować w Hiszpanii. A także prawdziwą gratką dla fanów i miłośników hiszpańskiej mentalności, kultury i obyczajów, które niejednokrotnie fascynują i zachęcają do odkrywania.

Po co komu nauka hiszpańskiego - dlaczego warto?

Przede wszystkim, mówiąc po hiszpańsku dogadasz się z ogromną rzeszą osób. I choć większość z nich to Hiszpanie, Amerykanie, mieszkańcy Gibraltaru i Ameryki Południowej, językiem hiszpańskim w mniejszych proporcjach władają mieszkańcy niemal całego świata. Jako języka drugiego używają go w swoich krajach, lub jako przedmiotu dodatkowego – uczą się w szkołach. Znajomość języka hiszpańskiego, podobnie jak angielskiego, otwiera okno na świat, doskonale pozwala porozumieć się z większością Francuzów i Anglików, mieszkańców Włoch, Szwecji czy Norwegii.

Choć w naszym kraju kontakt z językiem hiszpańskim jest wciąż stosunkowo ubogi, zmienia się to gwałtowanie po przekroczeniu granicy. Poruszając się po krajach Europy i Ameryki równie często usłyszysz angielski, jak hiszpański, a nader często zdarzy się, że zadając pytanie w jednym z nich – odpowiedź uzyskasz w drugim. Dlatego nauka hiszpańskiego, a co za tym idzie – znajomość tego języka, może stać się naprawdę ciekawym doświadczeniem.

Nauka hiszpańskiego potrzebna do matury i na studia

Od niemal 30 lat hiszpański dostępny jest w polskich szkołach dwujęzycznych oraz jako język dodatkowy w wybranych szkołach średnich. Jest językiem, który zdawać można na maturze oraz stanowi postawę studiów filologicznych i językowych. Nauka hiszpańskiego przyda się wszystkim, którzy wiążą swoją przyszłość ze studiami na kierunkach filologicznych i niektórych biznesowych, kulturowych i związanych z turystyką.

Ukończenie kierunków bądź specjalności filologii hiszpańskiej jest niemal równoznaczne ze znalezieniem dobrze rokującej i wysokopłatnej pracy. Znajomość tego języka otwiera drogę do placówek oświatowych i dyplomatycznych, miejsc rozwoju kulturalnego, wydawnictw zagranicznych czy biur tłumaczeń. A także ciekawych zawodów związanych z doradztwem, pilotażem wycieczek i organizacją wypraw, czy podróżami. Z płynnym hiszpańskim pracę łatwo będzie znaleźć również w wielkich korporacjach, dużych oddziałach zagranicznych firm i oddziałach znanych marek.

Skuteczna, lekka i przyjemna nauka hiszpańskiego

W odróżnieniu od języka polskiego – pełnego gramatycznych, ortograficznych i składniowych zawiłości nauka hiszpańskiego jest znacznie łatwiejsza. Struktura języka jest przejrzysta, logiczna i zrozumiała, większość dźwięków wspólna z naszą mową ojczystą, a zapis – fonetyczny, czyli wprost odpowiadający wymowie. Trudności sprawiać mogą odwrócone lub niewidziane wcześniej znaki interpunkcyjne. Jeśli jednak znasz któryś z języków romańskich lub biegle posługujesz się angielskim – nauczyć się hiszpańskiego powinno być całkiem łatwo.

Znajomość hiszpańskiego to także nieograniczony dostęp do świetnych książek, piosenek i filmów. Znając język możesz omijać niedoskonałe tłumaczenia i swobodnie sięgać po świetne pozycje literackie i filmy niedostępne na krajowym rynku. To wolność i radość odkrywania i doskonały wkład w osobisty rozwój. Dla miłośników gotowania język hiszpański jest dostępem do doskonałych, oryginalnych przepisów rodzimej kuchni, dla amatorów hiszpańskich seriali – sposobem na intrygującą rozrywkę, a dla entuzjastów poznawania nowych ludzi – drogą do przyjaźni i ciekawych znajomości.

Ilustracja aktualnosci
Ikona ilustrujaca bezpłatny dojazd lektora
Bezpłatny dojazd
Ikona ilustrujaca lekcje językowe w domu ucznia
Zajęcia w domu
Ikona ilustrująca efektywne metody nauczania
Efektywne lekcje
Zapisz się