2022-07-08

Nauka nowego języka to zawsze ogromne wyzwanie, ale może być również doskonałą zabawą. Wszystko zależy od Twojego nastawienia i chęci, a także metody, którą wybierzesz. Obecnie masz wiele różnych możliwości, jeśli chodzi o naukę języka obcego. Możesz uczyć się na indywidualnych zajęciach z lektorem czy w grupie, wybierając zajęcia stacjonarne lub on-line. Możesz także wspomagać się mnóstwem darmowych i płatnych narzędzi do regularnego utrwalania materiału. Dzięki innowacyjnym aplikacjom nauka może się okazać łatwa i przyjemna, a żmudne powtarzanie struktur gramatycznych i tłumaczenie nudnych tekstów na pewno Ci nie grozi.

Nauka na smartfonie - dlaczego warto to wziąć pod uwagę?

O tym, że warto się uczyć języków obcych, chyba nie trzeba nikogo przekonywać. To bardzo ważna umiejętność we współczesnym świecie, w którym można bez problemu wyjechać na studia za granicę czy w poszukiwaniu lepszej pracy. Możesz w zasadzie zacząć nowe życie w dowolnym miejscu na ziemi. Niby każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale poza lekcjami z korepetytorem czy zajęciami w grupie nie potrafimy się zdobyć na samodzielną, regularną naukę. Ale teraz nie ma już wymówek. Aplikacje na smartfona pomogą Ci uzupełnić wiedzą zdobytą na zajęciach, dostosować tempo, poziom i sposób nauki do Twoich indywidualnych preferencji, umożliwiając naukę języka w dowolnym miejscu i o każdej porze dnia. Jaka aplikacja może sprawdzić się w Twoim przypadku? I dlaczego warto się uczyć języka niemieckiego?

aplikacja

Dlaczego warto uczyć się właśnie języka niemieckiego?

Język niemiecki nie jest trudnym językiem, ale za to powszechnie używanym niemal na całym świecie. Nie jest tak popularny jak język angielski, ale jego znajomość z pewnością zwiększy Twoje możliwości komunikacyjne albo przyczyni się do znalezienia lepszej oferty

pracy. Tym bardziej, że Niemcy są naszym bezpośrednim sąsiadem. Dlaczego więc warto uczyć się tego języka?

  • Znajomość język niemieckiego otwiera Ci drzwi na jedne z najlepszych uniwersytetów na świecie - Uniwersytet w Heidelbergu czy Uniwersytet Hamburski. Studiowanie w Niemczech pozwoli Ci doskonale zaplanować swoją międzynarodową karierę.

  • Niemcy to kraj, który może się pochwalić dobrze rozwiniętą gospodarką. Firmy niemieckie często otwierają swoje filie w Polsce, dlatego znajomość języka może zdecydowanie pomóc Ci w znalezieniu atrakcyjnej finansowo pracy również w Polsce.

  • Język niemiecki to również język wielu wybitnych myślicieli i pisarzy. Nauka niemieckiego umożliwi Ci zapoznanie się z ich dziełami w oryginalnym języku.

Nauka każdego obcego języka zawsze się opłaca, a jeśli w grę wchodzi język, którym się posługują nasi bezpośredni sąsiedzi, to nie ma nad czym się zastanawiać. Znajomość języka niemieckiego to możliwość wyjazdu na wakacje lub na studia do tego interesującego kraju - to także dobra perspektywa rozwoju zawodowego i większa konkurencyjność na niezbyt łatwym obecnie rynku pracy. A może znasz już język angielski i wydaje Ci się, że nie potrzebujesz uczyć się kolejnego języka? Nic bardziej mylnego. Angielski to w tej chwili język obowiązkowy, który w zasadzie musi znać każdy. Znajomość kolejnego języka to świetny pomysł na rozwój swojej zawodowej kariery. Poza tym język angielski w pewnych zakresach jest dość podobny do niemieckiego, dlatego z pewnością łatwiej Ci będzie się go nauczyć niż na przykład francuskiego.

Aplikacja do nauki niemieckiego - dlaczego warto?

Chciałbyś rozpocząć efektywną naukę niemieckiego, ale nie bardzo wiesz, jak się do tego zabrać? Nie przejmuj się. Decydując się na kurs językowy indywidualny lub grupowy, z pewnością szybko ruszysz z miejsca. Wesprzyj się też dodatkowymi narzędziami, które pozwalają utrwalić zdobytą wiedzę. Kurs języka niemieckiego na telefon może się okazać dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. Decydując się na ten sposób nauki, powtarzasz materiał na lekcje, a także uczysz się nowych rzeczy - np. słówek. Naukę języka niemieckiego możesz zacząć od zaraz. Odpowiednia aplikacja do nauki niemieckiego pozwoli Ci na naukę we własnym tempie i w zaciszu własnego domu. Masz niezwykle dużo aplikacji do wyboru. Przedstawiamy Ci kilka przykładowych, które są dobrze oceniane przez użytkowników. Pamiętaj jednak, że przed decyzją sam musisz się zastanowić, jaki sposób nauczania języka będzie dla Ciebie najlepszy.

Pamiętaj!

Przy samodzielnej nauce języka obcego najważniejsza jest regularność. Ćwicz chociaż 15 minut - ale codziennie. W połączeniu z zajęciami indywidualnymi i grupowymi to z pewnością pomoże Ci uzyskać oczekiwane efekty znacznie szybciej!

Aplikacja Babbel - doskonała propozycja dla zapracowanych

Popularna aplikacja Babbel to zestaw krótkich i przystępnych lekcji, które bazują na interakcjach. Metoda Babbel pomaga nabierać pewności siebie, jeśli chodzi o używanie języka obcego w codziennych sytuacjach. Aplikacja stawia na naukę płynnego i swobodnego mówienia, przy czym poziom trudności jest oczywiście dostosowany do poziomu wiedzy kursanta - od poziomu podstawowego do zaawansowanego. Na początku korzystania z aplikacji wypełniasz test, który precyzuje Twoje oczekiwania. Lekcje Bubble to krótkie scenki nastawione na naukę nowych słówek i gramatyki. Każdy quiz trwa 10-15 minut, w zależności od poziomu znajomości języka.

Aplikacja Babbel oferuje dużą ilość ćwiczeń usprawniających mowę, pisanie oraz rozumienie, które pozwolą Ci doskonalić swoje umiejętności. Lekcje są dobrze uporządkowane - otrzymujesz szczegółowe wyjaśnienia na ich temat i odpowiadasz na pytania. Babbel to dobra aplikacja do nauki niemieckiego, ponieważ ma bardzo interaktywny charakter. To Ty wybierasz tematy, których chcesz się nauczyć w pierwszej kolejności. Aplikacja Babbel nie jest jednak bezpłatna. Możesz się zdecydować na trzy wybrane opcje - 12, 3 i 6 miesięcy. Oczywiście najkorzystniej wypada opłata miesięczna w przypadku całorocznej subskrypcji - 22,50 zł. W przypadku trzech miesięcy aplikacja pobierze 45 zł co miesiąc. Ale nie musisz od razu decydować się na kupno aplikacji. Możesz rozpocząć swój darmowy tydzień próbny i sprawdzić, czy taka forma nauki jest dla Ciebie odpowiednia.

Aplikacja Fiszkoteka i Anki Pro - idealne appki do nauki słówek

Aplikacja Fiszkoteka to przede wszystkim możliwość nauki niemieckich słówek. Konto premium aplikacji otworzy Ci dostęp do wszystkich kursów oraz umożliwi Ci tworzenie własnych fiszek bez ograniczeń - kosztuje 19,99 zł miesięcznie, a za dożywotnią subskrypcję zapłacisz 549,99 zł. Fiszkoteka oferuje również tygodniowy okres próbny. Ucząc się, sam wybierasz zakres słownictwa - słownictwo podstawowe, słownictwo do rozszerzonej matury czy najważniejsze niemieckie czasowniki. To doskonały sposób na naukę niemieckich słówek i systematyczne treningi.

nauka niemieckiego z aplikacji

Aplikacja Anki Pro to stosunkowo nowa aplikacja, ale cieszy się dużym zainteresowaniem użytkowników. Aplikacja zapewnia naukę niemieckiego poprzez zapamiętywanie słownictwa. Fiszki i funkcje dźwiękowe ułatwiają naukę wymowy. Anki Pro z pewnością pomoże Ci poprawić poziom znajomości języka. Możesz tu też sam tworzyć własne fiszki. Aplikacja Anki to koszt 23,99 zł za miesiąc - a za rok zapłacisz 142,99 zł. Tutaj również masz możliwość 3-dniowego okresu próbnego.

Pamiętaj!

Każdy powinien dobrać odpowiednią metodę nauki języka dla siebie. Profesjonalne kursy językowe czy zajęcia z korepetytorem to dla wielu osób najlepszy sposób na naukę języka. Nie zapominaj jednak o regularnych powtórkach w domu, na przykład z wygodną aplikacją do nauki języka. Zapytaj lektora, jakie narzędzie może być wsparciem w przyswajaniu wiedzy i ćwicz!

nauka niemeickiego z aplikacji

Aplikacja Duolingo - przejdź do kolejnej ligi

Aplikacja Duolingo jest dostępna w 23 językach i oczywiście znajdziesz tu również język niemiecki. To doskonała aplikacja dla średniozaawansowanych użytkowników języka niemieckiego. Aplikacja bardzo dobrze działa na każdym smartfonie i ma swoich zwolenników na całym świecie. Z Duolingo będziesz pracował nad słownictwem i zwrotami poprzez tłumaczenie krótkich tekstów na język ojczysty i odwrotnie. Są to najczęściej całe zdania, które zmuszają do nauki słówek i gramatyki. Znajdziesz tu ćwiczenia tłumaczeniowe z wykorzystaniem dyktowania, słuchania i pisania.

Z tej aplikacji możesz korzystać wszędzie. Jest ona bardzo intuicyjna i z pewnością poprawi Twój poziom znajomości języka. Znajdziesz tu wiele wyzwań na czas i różne opcje treningu, a możliwość rywalizacji ze znajomymi z pewnością zmobilizuje Cię do systematycznej nauki. Dostajesz nagrody i przechodzisz do kolejnego etapu. W aplikacji możesz również określić czas, który chcesz przeznaczyć na naukę i aplikacja będzie Ci o tym codziennie przypominać. Duolingo to darmowa aplikacja do nauki niemieckiego, ale możesz kupić w niej kilka dodatków, które pozwolą Ci jeszcze efektywniej pracować nad nauką języka. Z powodzeniem można również korzystać z aplikacji, nie decydując się na żadne dodatkowe opłaty.

Der Die Das oraz Learn Numbers fast - aplikacja do nauki niemieckich rodzajników i liczebników

Aplikacja Der Die Das to doskonały sposób na naukę niemieckich rodzajników, które często sprawiają dość dużo problemów. To świetna propozycja zarówno dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z językiem, jak i dla bardziej zaawansowanych. Część teoretyczna przedstawia reguły z przykładami, natomiast część praktyczna oferuje szereg ćwiczeń utrwalających teorię. Możesz zapisać w aplikacji listę powtórek i ulubionych słówek oraz zagrać w grę, w której będziesz dopasowywać rodzajnik do proponowanego przez aplikację rzeczownika.

Z kolei Learn Numbers fast to aplikacja do nauki dość trudnych do opanowania liczebników. Aplikacja pomoże Ci poćwiczyć używanie liczebników w języku niemieckim. Będziesz musiał uzupełniać i dopasować liczebniki w zdaniu, a nagrania pozwolą Ci na doskonalenie wymowy i naukę rozumienia ze słuchu.

nauka niemieckiego przez komputer

Aplikacja FluentU - ucz się z audycji telewizyjnych

FluntU oferuje jeszcze inny sposób nauczania języka niemieckiego - przede wszystkim z reklam telewizyjnych, fragmentów wiadomości i teledysków. Dzięki aplikacji poznasz naturalny język i niemiecką kulturę. Chodzi tu oczywiście o język mówiony, którym na co dzień posługują się w Niemczech. Aplikacja oferuje wiele ciekawych filmików na różne zabawne tematy. Taka nauka sprawdza się doskonale, szczególnie w przypadku młodych osób. FluentU na bieżąco śledzi Twoje postępy w nauce i podpowiada Ci, które filmy powinieneś obejrzeć. To świetny sposób na poszerzenie słownictwa i nauczenie się języka niemieckiego w bardzo indywidualny sposób. Wadą może być tutaj cena, ponieważ to nieco droższa opcja od pozostałych aplikacji - 19,99 dolarów za miesiąc - ale z pewnością warto.

HelloTalk - porozmawiaj ze swoim native speakerem

HelloTalk to darmowa aplikacja, która stanowi platformę do nauki języka i portal społecznościowy w jednym. Przeznaczona jest dla osób, które znają już podstawy języka niemieckiego. To doskonały sposób na przełamanie strachu przed mówieniem. A wszystko za sprawą międzynarodowego czatu, na którym możesz porozmawiać z ludźmi z całego świata w dowolnym języku. Pobierając aplikację, musisz ustawić swój język ojczysty oraz poziom języka obcego, którego chcesz się uczyć - i możesz przystąpić do rozmowy. Aplikacja HelloTalk jest doskonałym wsparciem, jeśli chodzi o powtórkę materiału oraz ćwiczenie codziennej komunikacji. Znajdziesz tu również dodatkowe materiały wideo, możliwość wysyłania wiadomości tekstowych oraz darmowe połączenia. Nauka z HelloTalk może być naprawdę przyjemną rozrywką.

Programy do nauki niemieckiego na telefon - dlaczego warto spróbować?

Aplikacji do nauki języka niemieckiego znajdziesz o wiele więcej. Dają one ogromne możliwości i korzyści. Nauka języka niemieckiego na telefon to bardzo ciekawa opcja, zwłaszcza gdy traktujesz ją jako dodatkową możliwość pogłębienia znajomości języka, czyli dodatek do indywidualnych lub grupowych zajęć. Aplikacje mogą się różnić profilem i sposobem nauki, dlatego zawsze warto wybrać taką, która będzie idealnie skrojona pod Twoje oczekiwania.

Programy do nauki niemieckiego na komórkę pozwalają na dużą elastyczność. Możesz uczyć się języka w dowolnych momencie i w różnych zakresach czasowych - wtedy, kiedy masz na to ochotę i dysponujesz czasem. Aplikacje mogą mieć bardzo różny charakter. Każdy dostawca oferuje różne rodzaje ćwiczeń. Inna aplikacja sprawdzi się w przypadku, jeśli interesuje Cię program do nauki niemieckiego od podstaw - a inna będzie lepszą propozycją dla zaawansowanych. Zawsze jednak powinieneś dostosować aplikację pod swoje indywidualne potrzeby. Tylko wtedy nauka będzie efektywna.

Wybierz najlepszą metodę dla siebie!

Istnieje wiele różnych metod nauki języka obcego. Warto wybrać taką, która będzie najbardziej skuteczna dla Ciebie. Każdy ma swój ulubiony sposób na naukę języka. Inaczej muszą być opracowane aplikacje dla dzieci, a inaczej dla osób dorosłych. Dostępne na rynku aplikacje do nauki niemieckiego to oferta dla każdej grupy wiekowej.

Nauka języka obcego nie musi być nudna. Może przybierać formę zabawy, wyzwań czy rywalizacji. Ważne, żeby otworzyć się na różne możliwości i zrobić pierwszy krok w kierunku nowego języka. Dobra aplikacja do nauki niemieckiego to świetny sposób na poprawę znajomości języka i otwarcie na nowe metody nauki, które mogą się okazać o wiele bardziej skuteczne od tradycyjnych, albo stanowić ich doskonałe uzupełnienie. Obecnie szkoły językowe oferują ogromny wybór zajęć, które są dostosowywane indywidualnie do potrzeb każdego klienta - również online. Decydując się na Centrum Języków Obcych Moose masz do wyboru wiele różnych opcji lekcji języka niemieckiego, które z pewnością umożliwią Ci znalezienie odpowiedniego wariantu dla siebie.

Ilustracja aktualnosci
Ikona ilustrujaca bezpłatny dojazd lektora
Bezpłatny dojazd
Ikona ilustrujaca lekcje językowe w domu ucznia
Zajęcia w domu
Ikona ilustrująca efektywne metody nauczania
Efektywne lekcje
Zapisz się