2021-04-08

Intensywny kurs angielskiego przyda się wszędzie tam, gdzie potrzeba szybkich efektów. Już niebawem ważny egzamin, intratna propozycja pracy, a może niespodziewany wyjazd do obcego kraju? Intensywna nauka języka powinna pomóc uporać się z materiałem i wskoczyć na wyższy poziom biegłości językowej. Kilkanaście godzin zajęć miesięcznie, a nawet więcej – ożywi naukę i znacznie przyspieszy przyswajanie słówek, płynne stosowanie zasad gramatyki i doda swobody wymowie.

Jeśli nie masz możliwości pomieszkać za granicą ani czasu na zorganizowanie dla siebie takiego wyjazdu – co zdaje się być najlepszym sposobem szybkiego opanowania języka – zdaj się na intensywny kurs językowy w miejscu zamieszkania lub on-line. Z uwagi na oszczędność czasu związaną z dojazdami, ta druga forma może okazać się znacznie bardziej efektywna. Nie tracąc cennych godzin na dotarcie na lekcje, więcej zasobów poświęcisz nauce. Możliwość pracy w domu pozwala też na delikatne „przedłużenie” i samodzielne kontynuowanie zakończonej lekcji, ułatwia bieżące podsumowanie korepetycji i utrwalenie materiału.

Intensywny kurs angielskiego – świetne zajęcia indywidualne

Intensywny kurs języka angielskiego będzie najbardziej efektywny, jeśli postawimy na indywidualne spotkania z nauczycielem. Dobry edukator precyzyjnie oceni możliwości i zdolności ucznia oraz przygotuje kurs optymalnie dostosowany do jego umiejętności językowych i obranego celu. Zgodnie z oczekiwaniami, można będzie skupić się na poszerzaniu słownictwa, opanowywaniu trudnych zagadnień gramatycznych czy przełamywaniu bariery językowej w ustnej komunikacji.

Intensywność zajęć to również doskonała metoda na utrzymanie wysokiego poziomu motywacji do nauki. Rosnące z dnia na dzień kompetencje językowe cieszą, zwiększają pewność siebie i wiarę we własne możliwości oraz, co istotne, nie pozwalają łatwo zrezygnować z nauki. W przypadku niewielkich grup kursantów o wyrównanych umiejętnościach i wspólnej orientacji, nauka w zespole może przebiegać równie intensywnie, co podczas indywidualnych lekcji. Potrzeba będzie jednak dobrze dopasowanego i zgranego zespołu, zdolnego do pracy na jednakowym poziomie intensywności. Tego typu kurs będzie stosunkowo tańszy, niż lekcje indywidualne.

Do czego przydać się może intensywny kurs angielskiego?

Po intensywny kurs angielskiego sięgają zwykle uczniowie, którzy potrzebują w krótkim czasie przygotować się do ważnego egzaminu. Zwiększenie kompetencji językowych służyć ma uzyskaniu lepszych not na testach, maturze czy punktów w procesie rekrutacji do lepszych szkół średnich i na studia. Podobnie jest w przypadku osób, którym znajomość angielskiego potrzebna będzie do aplikacji na wymarzone stanowisko pracy, zmianę kwalifikacji zawodowych czy awans. Wówczas zaledwie kilka tygodni intensywnej nauki języka jest w stanie znacząco odmienić życie i zwiększyć jego finansowy komfort.

Szybkie opanowanie choćby podstaw języka będzie niezbędne, jeśli czeka atrakcyjny zagraniczny wyjazd, prywatny czy biznesowy, praca za granicą, intratny kontrakt albo po prostu - wycieczka marzeń. Oraz, gdy zwyczajnie z powodu natłoku zajęć, nie wystarcza czasu na długotrwałą naukę i potrzeba kursu, który jak najszybciej pozwoli osiągnąć maksymalne rezultaty. A także we wszystkich tych sytuacjach, kiedy zechcemy ekspresowo poznać najważniejsze słownictwo branżowe, język biznesowych negocjacji czy niezbędną angielską terminologię.

Intensywny kurs angielskiego – postaw na rozwój!

Intensywne kursy języka angielskiego mogą odbywać się na różnych poziomach zaawansowania, zarówno najprostszych, jak i profesjonalnych. Prowadzone są dla kursantów na każdym etapie nauki i niezależnie od wieku. Bywa, iż decyzja o zapisaniu się na zajęcia w trybie przyspieszonym podyktowana jest konkretnym celem istotnym do osiągnięcia, jak i preferencją dla tego typu nauki. W zależności od upodobań, doświadczeń i temperamentu, wielu osobom zintensyfikowana nauka języka przychodzi o wiele łatwiej.

Z pewnością w obecnych czasach warto uczyć się i nieustannie rozwijać. I jeśli tylko istnieje taka możliwość - kontynuować lekcje, kursy oraz szkolenia i poszerzać horyzonty. Szybko poznane podstawy angielskiego to doskonała baza do dalszego zdobywania językowych kompetencji. Natomiast intensywne opanowanie dużych partii materiału pozwala na przyspieszone przejście do następnego etapu, a może i rozpoczęcia nauki kolejnego języka? Zdobyte umiejętności przydadzą się na pewno - kiedy przyjdzie czas zagranicznego urlopu, pora przejścia na wyższy poziom edukacji lub świetna okazja na zmianę pracy.

 

Ilustracja aktualnosci
Ikona ilustrujaca bezpłatny dojazd lektora
Bezpłatny dojazd
Ikona ilustrujaca lekcje językowe w domu ucznia
Zajęcia w domu
Ikona ilustrująca efektywne metody nauczania
Efektywne lekcje
Zapisz się