2021-12-08

Gdańsk to niezwykle atrakcyjna stolica województwa pomorskiego, która wraz z Gdynią i Sopotem tworzy aglomerację trójmiejską. To miasto o ponad 1000-letniej historii i jednocześnie nowoczesne centrum biznesowe oraz siedziba wielu międzynarodowych firm. Gdańsk to również ważne centrum uniwersyteckie i niezwykle bogaty rynek pracy.

Historyczne atrakcje Gdańska

Istnieje sporo atrakcji historycznych, których naprawdę nie można pominąć, będąc w stolicy województwa pomorskiego. Na pewno zalicza się do nich Fontanna Neptuna, która jest wizytówką miasta. Warto również zobaczyć gdański ratusz. Jego najstarsze fragmenty pochodzą z XIV wieku. Koniecznie trzeba też przespacerować się Drogą Królewską oraz odwiedzić Bramę Żuraw. To największy i najstarszy dźwig portowy zachowany w Europie. Pochodzi z czasów średniowiecza. W XV wieku służył do przeładunku towarów i jednocześnie pełnił rolę dość nietypowej bramy miejskiej. Żuraw jest największym średniowiecznym dźwigiem portowym Europy i jednym z ważniejszych symboli miasta. Spacerując długim Pobrzeżem, będziesz mieć okazję odwiedzić liczne kawiarnie, puby i restauracje. Deptak ciągnie się nad wodą, wzdłuż zachodniego brzegu Motławy.

Co jeszcze warto zobaczyć w Gdańsku?

Lista atrakcji jest naprawdę długa i nie sposób wymienić ich wszystkich. Miłośnicy historii powinni jednak odwiedzić Muzeum II Wojny Światowej oraz Westerplatte, a także interaktywne Europejskie Centrum Solidarności, poświęcone ruchom opozycyjnym w Polsce, które doprowadziły do upadku starego systemu. W sąsiedztwie Centrum znajduje się Pomnik Poległych Stoczniowców, który jest symbolem walki o wolność. Nie można zapomnieć również o pięknym molo w Gdańsku Brzeźnie oraz o piaszczystych, szerokich plażach. Najpopularniejsza z nich znajduje się w Jelitkowie, na granicy z Sopotem. Gdańsk to również światowa stolica bursztynu. Odbywają się tu największe Międzynarodowe Targi Bursztynu i można odwiedzić muzeum poświęcone temu niezwykłemu kamieniowi.

Gdańsk – miasto biznesu i nowych technologii

Gdańsk to niewątpliwie miasto z bogatą historią, które jednak potrafiło na nowo zbudować swoją tożsamość i stać się atrakcyjnym i nowoczesnym ośrodkiem biznesowym i akademickim. Gdańsk uważany jest za idealne miasto dla biznesu i nowych technologii. Wyróżnia się kosmopolitycznym charakterem i oferuje doskonałe warunki życia, stając się idealnym miejscem dla międzynarodowych inwestycji. Ze względu na charakter i wyjątkowe położenie miasta, w Gdańsku swoje siedziby ma wiele międzynarodowych koncernów i firm, w tym Intel, Lufthansa, Bayer, First Data czy Sony Pictures oraz wiele innych marek znanych na międzynarodowym rynku. Takie środowisko biznesowe zobowiązuje. Uczelnie starają się zapewnić firmom odpowiednie kadry, a dodatkowe kursy angielskiego zyskują coraz więcej słuchaczy.

Kursy angielskiego w Gdańsku

Co przyciąga do Gdańska międzynarodowe biznesy? Wpływ na to ma bardzo wiele różnych czynników, ale jednym z najważniejszych jest kadra kierownicza i poziom wykształcenia pracowników. Bardzo dobra znajomość przynajmniej jednego języka obcego jest koniecznością. Każda szkoła językowa w Gdańsku oferuje kursy językowe na różnych poziomach zaawansowania. Odpowiedni kurs języka angielskiego czy kurs języka niemieckiego otwiera wiele możliwości zatrudnienia i zwiększa szanse na międzynarodowym rynku pracy. Poza tym Trójmiasto jest największym ośrodkiem akademickim w północnej Polsce. Dobrze wykształcona i znająca języki kadra to bardzo istotny atut Gdańska.

Co jeszcze jest ważne dla inwestorów?

Dla międzynarodowych inwestorów ważne są również takie elementy jak infrastruktura, bezpieczeństwo prawne, dostępność atrakcyjnych powierzchni biurowych, innowacyjność oraz wszystko to, co wiąże się z kulturą pracy. Gdańsk oferuje wszystkie te elementy na bardzo wysokim poziomie. Miasto ma również niezwykle atrakcyjną lokalizację – znajduje się tutaj port morski, autostrada A1 gwarantuje szybki transfer drogą lądową, a od pewnego czasu dobrze rozwija się również lotnisko w Rębiechowie. Nie bez znaczenia jest Także bliskie sąsiedztwo Skandynawii.

Gdańsk – najwyższa jakość życia

Gdańsk nie byłby jednak tak atrakcyjny, gdyby nie wygodne i barwne życie, którym miasto tętni po pracy. A w tej kategorii całe Trójmiasto z pewnością wyróżnia się na tle innych polskich miast. Portal Numbeo w rankingu „Quality of Life Index 2019” uznał Gdańsk za miasto o najwyższej jakości życia w Polsce i uplasował je na 88. miejscu wśród wszystkich badanych miast świata. Co oceniano w tym rankingu? Przede wszystkim koszty życia, ceny lokali, bezpieczeństwo, komunikację oraz jakość powietrza.

Gdańsk został również wyróżniony jako jedno z najbardziej otwartych na młodych ludzi miast w Polsce. Fundacja im. Roberta Schumana nadała mu ten tytuł w ramach rankingu „Miasta dla młodych 2019”, w którym w kategorii generalnej Gdańsk zajął wysokie 4. miejsce.

Miasto dla młodych

Trudno się dziwić, że Gdańsk przyciąga tak wiele młodych osób. Im więcej firm i inwestorów otwiera tu swoje biura, tym więcej młodych ludzi przyjeżdża w poszukiwaniu pracy. Gdańsk to trzecie miasto w Polsce pod względem pozytywnego salda migracji. Zdecydowanie więcej osób chce tu zamieszkać niż stąd wyjeżdżać.

Gdańsk to miasto międzynarodowe. Cechuje się jednym z najwyższych w Polsce wskaźników wydanych delegacji i zezwoleń na pracę dla cudzoziemców. Młodzi ludzie chętnie przyjeżdżają do Gdańska, ponieważ mogą tu liczyć na wyższe zarobki i międzynarodowe środowisko pracy.

Gdańsk to w końcu jeden z czterech największych ośrodków start-upowych w Polsce. Branża IT rozwija się tutaj doskonale. To właśnie w Gdańsku organizowana jest międzynarodowa konferencja Infoshare, czyli największa konferencja w środkowej i wschodniej Europie poświęcona biznesowi, nowym technologiom i start-upom.

Angielski dla dzieci – pomyśl o karierze swojego dziecka już dziś

Wśród wielu młodych ludzi Gdańsk uchodzi za miasto, w którym łatwo znaleźć ciekawą pracę gwarantującą dobre zarobki. Miasto przyciąga również atrakcyjnym i inspirującym otoczeniem oraz możliwością wypoczynku na pięknych, szerokich plażach. Ale żeby mieć szansę na dobrą pracę w firmach o światowym zasięgu, musisz wykazać się bardzo dobrą znajomością przynajmniej jednego języka obcego. Warto więc zainwestować w intensywny kurs angielskiego czy specjalistyczny kurs języka niemieckiego. Doskonałą propozycją dla najmłodszych i jednocześnie dobrą inwestycją na przyszłość będzie również angielski dla dzieci.

Ilustracja aktualnosci
Ikona ilustrujaca bezpłatny dojazd lektora
Bezpłatny dojazd
Ikona ilustrujaca lekcje językowe w domu ucznia
Zajęcia w domu
Ikona ilustrująca efektywne metody nauczania
Efektywne lekcje
Zapisz się