Korepetycje z niemieckiego w Katowicach


Korepetycje z niemieckiego w Katowicach

Chcesz nauczyć się biegle rozmawiać w języku niemieckim, ponieważ zamierzasz tam wyjechać? Przygotowujesz się do matury lub egzaminu DSH, który jest niezbędny, aby rozpocząć naukę na studiach za zachodnią granicą? Interesuje Cię dobry kurs języka niemieckiego w Katowicach? A może pracujesz w międzynarodowej firmie i znajomość obcego języka jest Ci potrzebna do wykonywania swoich obowiązków? Niezależnie od przyczyny, Moose, czyli szkoła języka niemieckiego w Katowicach, to doskonały wybór.

Prowadzimy kursy niemieckiego od podstaw dla osób, które nigdy nie miały okazji zapoznać się z tym językiem, oraz zajęcia dla zaawansowanych, które mogą obejmować także specjalistyczne słownictwo charakterystyczne dla wybranej branży. Dodatkowo udzielamy również korepetycji z niemieckiego dla uczniów szkół podstawowych i średnich niezależnie od wieku.

Nasza oferta kursów języka niemieckiego została przygotowana z myślą o wszystkich osobach, które chcą nauczyć się mówić biegle w języku niemieckim i wykorzystywać go na co dzień w pracy, na uczelni i w rozmowach z przyjaciółmi zza granicy.

Metody nauczania i zakres materiału dostosowaliśmy do różnych stopni zaawansowania naszych uczniów. Zatem każdy może rozwijać swoje umiejętności lingwistyczne od tego, co już wie. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku osób, które miały styczność z językiem niemieckim np. w szkole. Dzięki temu nie trzeba zaczynać od samych podstaw i nauka przebiega szybciej.

Kurs języka niemieckiego – czy warto z niego skorzystać?

Nauka języków obcych, w tym także niemieckiego, daje wiele możliwości. Ich znajomość stanowi szczególnie duży atut na rynku pracy. Obecnie wiele firm działających na Górnym Śląsku współpracuje z niemieckimi przedsiębiorcami. To sprawia, że tamtejsi pracownicy są częstymi gośćmi w polskich fabrykach. Znajomość języka znacznie ułatwia porozumiewanie się z nimi, a także nawiązywanie przyjaznych relacji, które mają wpływ na dalszy rozwój firmy. Ponadto rozwój tej umiejętności:

 • ułatwia dalekie podróże

Język niemiecki to jeden z najczęściej używanych języków w Europie. Według badań w 2015 roku uczyło się go ponad 15 milionów osób na całym świecie1. Co więcej, jest uznawany za język urzędowy nie tylko w Niemczech, ale także w Luksemburgu, Austrii, Belgii oraz Liechtensteinie. Oznacza to, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że np. podczas wyjazdu ktoś z obsługi hotelu czy stacji benzynowej lub jeden okolicznych mieszkańców będzie się nim posługiwać. Wówczas znajomość języka pomoże Ci nawiązać z nimi relację i poprosić o pomoc czy wskazówki, jak dotrzeć w wybrane miejsce. Co więcej, może być potrzebna w przypadku kłopotów związanych np. z kradzieżą czy ze zdrowiem. Dzięki znajomości niemieckiego z łatwością wyjaśnisz swój problem policji lub lekarzom i otrzymasz stosowną pomoc.

 • usprawnia obsługę niemieckich gości w Polsce

Niemcy coraz chętniej odwiedzają Polskę ze względu na jej wspaniałe zielone tereny, a także niezwykłą kuchnię. W rezultacie często szukają noclegu w miejscu, gdzie będą mogli odpocząć i poznać tutejszą kulturę – najlepiej tam, gdzie właściciel ich zrozumie i obsłuży zgodnie z życzeniem. Prowadzisz agroturystykę lub inny obiekt wypoczynkowy, np. nad morzem czy w Sudetach i zdarza Ci się przyjmować gości zza granicy? Nauka języka niemieckiego z pewnością Ci się przyda! Dzięki temu z łatwością porozumiesz się z gośćmi, ustalisz zasady pobytu, a także być może zawiążesz trwałe relacje. To może przełożyć się pozytywnie np. na popularność Twojego obiektu wśród gości z Niemiec.

 • otwiera drzwi do kariery i stwarza możliwość przeprowadzki do innego kraju

Za zachodnią granicą wciąż brakuje wielu specjalistów. Szczególnie pożądani są eksperci z branży informatycznej czy medycznej. Jednak żeby móc podjąć tam pracę w charakterze informatyka czy pielęgniarki, niezbędna jest znajomość języka niemieckiego. Jeśli chcesz wyjechać i znaleźć tam pracę w zawodzie bez „znajomości”, to kurs niemieckiego może Ci się bardzo przydać. Warto pamiętać, że to nie tylko szansa na lepsze zarobki i poprawę jakości życia. W ten sposób otwierasz sobie drogę do rozwoju na znacznie wyższym poziomie niż w kraju.

 • pozwala dostać się na studia i kursy za granicą

Dla niektórych naszych kursantów zajęcia językowe są przygotowaniem do doskonałego zdania egzaminów językowych i dostania się na wymarzone studia za granicą. Dzięki znajomości języka można uczyć się na najlepszych uczelniach w Niemczech, zdobywać cenną wiedzę, a także doświadczenie, które potem można przekuć np. w prężnie rozwijający się biznes. Warto pamiętać, że w języku niemieckim można nie tylko studiować, ale także pogłębiać swoją dotychczasową wiedzę. Wielu specjalistów zza zachodniej granicy tworzy ciekawe kursy czy przeprowadza konferencje online, z których może skorzystać każdy, pod warunkiem że zna język. Zatem niemiecki może Ci się przydać nie tylko na czas studiów, ale także później – podczas dalszej kariery.

 • umożliwia rozwijanie swoich pasji

W dobie internetu świat jest globalną wioską. Dzięki temu można poznać kogoś, kto ma takie same zainteresowania i powiększyć swoją wiedzę na ten temat. Znajomość języka niemieckiego może znacznie ułatwić wymianę doświadczeń i opinii, a także pomóc w znajdowaniu nowych ciekawostek na temat swojej pasji w internecie. Okazuje się, że prawie 10% stron w sieci jest napisanych właśnie w tym języku!

Choć obecnie większość z nich można automatycznie przetłumaczyć na polski, warto pamiętać, że wersja z „translatora” nie jest idealna i może być nieco pozbawiona pierwotnego sensu. Dlatego lepiej jest czytać teksty źródłowe w języku oryginalnym. Aby móc to zrobić, potrzebujesz kursu niemieckiego w naszej szkole.

Jak widać – nauka w szkole językowej to przede wszystkim inwestycja w swój rozwój osobisty. A jaki jest Twój cel?

Szkoła niemieckiego Moose – dlaczego to dobry wybór?

Od 1994 roku mury naszej szkoły niemieckiego opuściło ponad 60 tysięcy uczniów. Pomimo upływu lat nie przestajemy nauczać. Co więcej, wciąż szukamy nowych metod, które mogłyby zainteresować naszych kursantów i pomogłyby uzyskać jeszcze lepsze wyniki w nauce w krótszym czasie.

Szkoła języków obcych Moose działa w Katowicach i wielu innych miastach w Polsce. Zatrudnia ponad 1000 nauczycieli, którzy świadczą swoje usługi zdalnie – przez internet. Pozwala to zapewnić dostęp do naszych usług wszystkim uczniom zainteresowanym intensywnym kursem języka niemieckiego, nawet tym wykluczonym komunikacyjnie czy z niepełnosprawnością. W pozostałych miastach, np. Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Białymstoku, Krakowie, Gdańsku oraz Szczecinie zajęcia mogą odbywać się stacjonarnie w salach lub w miejscu zamieszkania ucznia.

Zaletą korzystania z zajęć w szkole językowej jest to, że każdorazowo nasi lektorzy przygotowują indywidualny program nauczania, aby uczeń mógł szybko zaobserwować swoje postępy i rozwijać się dokładnie w tym kierunku, którego potrzebuje– bez niepotrzebnych powtórek doskonale znanego materiału i gwałtownego zwiększania poziomu trudności.W ten sposób odpowiadamy na potrzeby każdego klienta i dopasowujemy się do jego oczekiwań, a także do indywidualnego tempa przyswajania wiedzy. Doskonale wiemy, że stres i presja nie służą zapamiętywaniu materiału oraz mogą działać zniechęcająco na ucznia. Z tego powodu staramy się stopniowo zwiększać poziom trudności, jednak bez nadmiernego wywierania nacisku.

Szkoła językowa – jak prowadzone są zajęcia?

W naszej szkole staramy się spełnić oczekiwania wszystkich uczniów, dlatego prowadzimy zajęcia na dwa różne sposoby – indywidualnie lub w grupie. Wybór metody nauczania jest zależny przede wszystkim od ucznia oraz od celu, jaki chce osiągnąć.

Nauka w grupie w szkole językowej – czy to dobry pomysł?

Nauka w grupie jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą nauczyć się języka i jednocześnie powymieniać opinie czy doświadczenia z innymi. W trakcie tych zajęć często prowadzone są rozmowy, które pozwalają „osłuchać się” z językiem, a tym samym lepiej go rozumieć. Co więcej, podczas grupowych zajęć często pojawia się także chęć konkurowania z innymi, dzięki czemu jest motywacja do tego, żeby bardziej przykładać się do nauki i angażować w zajęcia.

Dodatkowo nauka w grupie sprzyja spontanicznym dyskusjom. To świetny sposób na naukę języka w praktyce! Wówczas rola nauczyciela sprowadza się do kontrolowania gramatyki i słownictwa, aby rozmowa przebiegała we właściwy sposób.

Spotkania indywidualne z nauczycielem – dlaczego warto?

Spotkania indywidualne, czyli sam na sam z lektorem, sprawdzą się dla uczniów, którzy mają problem z mówieniem w obcym języku wśród innych osób, chcą szybko nauczyć się języka lub interesuje ich nauka specjalistycznego słownictwa związanego z branżą, w której pracują.

Podczas prywatnych zajęć:

 • nauczyciel ma szansę w 100% skupić się na jednej osobie, co znacznie ułatwia korygowanie błędów, jakie uczeń popełnia w wymowie i piśmie,

 • bardziej angażujesz się w przebieg lekcji, ponieważ nie ma nikogo innego, kto mógłby np. odpowiedzieć na pytanie lektora. Tym samym pracujesz aktywnie przez całe zajęcia,

 • nauczyciel może łatwiej obserwować postępy i dopasowywać sposób nauczania pod indywidualne potrzeby ucznia. Jest to kluczowe, jeśli nie jesteś tzw. wzrokowcem i nie przyswajasz informacji, patrząc na nie, a preferujesz metody nastawione na słuchanie lub ruch.

W przypadku zajęć indywidualnych dużym udogodnieniem jest możliwość dojazdu naszych lektorów do domu klienta. Dzięki temu, ucząc się w Moose, oszczędzasz czas i pieniądze, a także unikasz kłopotliwego pokonywania wielu kilometrów. Warto podkreślić, że dojazd lektora do ucznia jest bezpłatny. Mamy nauczycieli prawie w każdej miejscowości w całej Polsce, więc możemy obniżyć koszty transportu do zera. W rezultacie zajęcia mogą odbywać się w domu, a także w miejscu pracy czy innej lokalizacji, którą klient uzna za stosowną do przeprowadzenia lekcji.

Niemiecki online – kiedy zajęcia internetowe to dobre rozwiązanie?

Coraz popularniejsze są lekcje niemieckiego online, które nasi lektorzy prowadzą za pośrednictwem Skype’a lub innych komunikatorów internetowych. To znakomite rozwiązanie dla osób, które:

 • często przebywają poza miejscem zamieszkania, np. poza granicami kraju,

 • mają wypełniony grafik, przez co nie mogą dotrzeć na zajęcia na czas,

 • są zabiegane i chcą np. wykorzystać „okienko” podczas pracy czy opieki nad dzieckiem.

Zajęcia prowadzone online to także doskonały wybór dla osób, które nie mogą dojechać do szkoły ze względu na problemy zdrowotne czy brak połączenia komunikacyjnego. Dzięki temu niezależnie od tego, gdzie mieszkasz lub czym się zajmujesz, możesz stać się uczniem naszej szkoły!

Kurs niemieckiego w Katowicach, z którym szybko osiągniesz efekty – jak często odbywają się zajęcia?

Zajęcia w szkole języków obcych Moose Katowice odbywają się w trybie indywidualnym lub w niewielkich grupach znajomych od 2 do 10 osób. Zazwyczaj jedna lekcja trwa 60 minut. W zależności od potrzeb klienta oraz naszych możliwości możemy wydłużyć ten czas nawet do 90 minut.

Częstotliwość lekcji także dostosowujemy do oczekiwań ucznia, w zależności od tego, co go interesuje. Jeśli zdecydujesz się na standardowy kurs języka niemieckiego, zajęcia zazwyczaj odbywają się 1–2 razy w tygodniu. Jednak, jeśli zależy Ci na intensywnej nauce, ponieważ chcesz szybko cieszyć się efektami, lekcje mogą odbywać się nawet pięć razy w tygodniu. Terminy zajęć w ramach kursu języka niemieckiego są ustalane indywidualnie z lektorem.

Co ważne – jeśli pojawi się jakaś przeszkoda w uczestniczeniu w zajęciach, lekcje nie przepadają. Można je przełożyć i np. odrobić na koniec miesiąca. Tym samym nic nie tracisz, jeśli wypadnie Ci coś ważnego w ciągu tygodnia!

Szkoła niemieckiego – dla kogo?

Zastanawiasz się, czy kurs niemieckiego w Katowicach to dobry wybór dla Ciebie? A może chcesz zapisać na zajęcia dziecko i nie wiesz, czy szkoła Moose się sprawdzi? Nasza oferta jest bardzo szeroka. Oferujemy lekcje języka niemieckiego dla osób w różnym wieku i na różnym etapie życia. Znajdziesz tutaj zajęcia dla:

 • najmłodszych, tzw. MooseKids – jest to program przeznaczony dla przedszkolaków od 4. roku życia,

 • klientów indywidualnych w każdym wieku, którzy pragną nauczyć się języka niemieckiego lub poprawić swoje umiejętności lingwistyczne – zapewniamy możliwość odbywania zajęć sam na sam z lektorem online i stacjonarnie,

 • uczniów szkół podstawowych i średnich – mogą oni korzystać z doraźnych korepetycji, które pomogą im doszkolić się w wybranym temacie,

 • pracowników – nasze kursy języka biznesowego i specjalistycznego sprawdzą się idealnie dla osób, które chcą doskonalić się w kontaktach z partnerami międzynarodowymi.

W naszej szkole języka niemieckiego każdy znajdzie dla siebie takie zajęcia, które pomogą mu rozwinąć jego umiejętności lingwistyczne.

Nauczyciele, którzy u nas pracują, są odpowiednio przygotowani do pracy z dziećmi i osobami dorosłymi o różnym stopniu zaawansowania. Możesz zatem mieć pewność, że niezależnie od tego, jaką grupę wybierzesz, otrzymasz stosowne wykształcenie.

Niemiecki dla firm – co oferuje szkoła językowa?

W naszej szkole pracownicy firm mogą skorzystać z dwóch kursów języka biznesowego i specjalistycznego.

Pierwszy z nich jest nastawiony przede wszystkim na naukę słownictwa i zwrotów, które można wykorzystać podczas rozmów z kontrahentami i partnerami biznesowymi z wielu branży. Podczas kursu nasi lektorzy uczą przede wszystkim, jak prawidłowo i ładnie budować zdania oraz co oznaczają typowe zwroty w świecie biznesu.

Drugi kurs jest nakierowany głównie na słownictwo specjalistyczne dla danej branży. Przyda się ono podczas rozmów z pracownikami, a także podczas ustalania szczegółów zamówienia. Znajomość specjalistycznych zwrotów jest także bardzo przydatna, jeśli np. ubiegasz się o awans w międzynarodowej firmie. Osoby, które wykazują się znajomością słów typowych dla danej branży, mają większe szanse na nowe stanowisko niż pracownicy, którzy dysponują językiem obcym tylko w stopniu komunikatywnym.

Warto wspomnieć, że nasi lektorzy nieustannie współpracują z native speakerami. Pozwala to nie tylko stale aktualizować zasób słownictwa i zwrotów, ale także sprawdzić, czy prawidłowo wypowiadasz zdania oraz czy dysponujesz umiejętnością swobodnego posługiwania się językiem podczas rozmowy.

Nasze kursy są przeznaczone zarówno dla właścicieli jednoosobowych działalności gospodarczych, jak i dużych firm, którzy pragną wkroczyć na rynek zagraniczny lub nawiązać współpracę z przedsiębiorstwem poza granicami kraju.

Przydadzą się także pracownikom międzynarodowych korporacji, którzy zmienili branżę lub chcą awansować. Z naszą pomocą uzyskasz umiejętności potrzebne do porozumiewania się z osobami zza granicy, co znacznie ułatwi współpracę pomiędzy firmami.

Co ważne, za kurs niemieckiego może zapłacić pracodawca. Wystawiamy także faktury za miesiąc lub dłuższy okres nauczania, na których usługa jest zwolniona z podatku VAT.

Język niemiecki dla dzieci – jak wygląda nauka?

Doskonale wiemy, że dzieci najszybciej przyswajają nowe informacje podczas zabawy, gdy czują się bezpiecznie i są wypoczęte. Maluchy nie są w stanie skupić uwagi na dłużej niż kilka minut, dlatego nasze kursy języka niemieckiego dla najmłodszych odbywają się w formie nauki przez zabawę.

Do nauczania dzieci wykorzystujemy kreatywne metody, które angażują uwagę pociechy, a przy tym przekazują jej najważniejsze informacje. Nasze metody to np.:

 • wykonywanie eksperymentów,

 • opowiadanie historyjek przy wsparciu obrazków,

 • śpiewanie piosenek i naśladowanie ruchów,

 • rysowanie i nazywanie poszczególnych elementów,

 • granie w gry, np. memory,

 • tworzenie tzw. opowieści ruchowych, czyli wykonywanie ćwiczeń, o których opowiada nauczyciel.

To wszystko dzieje się w akompaniamencie śmiechu. Dodatkowo nauczyciel cały czas mówi do dziecka w języku niemieckim, dzięki czemu maluch ma szansę „osłuchać” się z językiem. Co więcej, nasz lektor tak kieruje zabawą, aby maluch zaczął go naśladować i wypowiadać słówka.

Wielu rodzicom może się wydawać, że taka forma nauczania nie służy zapamiętywaniu informacji przez malucha. Warto jednak pamiętać, że nie ma lepszego sposobu na to, żeby nauczyć dziecko mówić i rozumieć w języku niemieckim niż zabawa. Podczas takich zajęć pociecha:

 • zapamiętuje więcej informacji niż podczas wykładu,

 • uczy się, w jakim kontekście użyć wybranego słownictwa,

 • przyswaja pełne frazy zamiast pojedynczych słów, więc zazwyczaj zaczyna mówić zdaniami,

 • nabiera zaufania do lektora, a zajęcia kojarzą się z przyjemnie spędzonym czasem, więc nie zniechęca się do nauki języka.

Nasi nauczyciele, którzy prowadzą zajęcia dla najmłodszych, mają pełne kwalifikacje do wykonywania swojego zawodu. Dodatkowo wykazują się empatią i mają przyjacielskie usposobienie. Te cechy charakteru znacznie sprzyjają nauce języków.

Korepetycje z niemieckiego – jak wyglądają?

Osoby, które mają chwilowe problemy ze zrozumieniem materiału wykładanego w szkole czy na studiach, mogą skorzystać z tymczasowego wsparcia naszych lektorów. Nauczyciele prowadzą korepetycje z niemieckiego, podczas których starają się rozwikłać problem i wyjaśnić trudności, a tym samym ułatwić dalszą naukę.

Pod okiem naszych nauczycieli nie tylko zrozumiesz materiał, ale także poprawisz oceny i odpowiednio przygotujesz się do zbliżającego się sprawdzianu czy nawet egzaminu ośmioklasisty lub matury. Oferujemy:

 • lekcje przedmiotowe, które służą wyjaśnieniu trudnych zagadnień,

 • konsultacje przed egzaminami, np. w celu powtórzenia materiału,

 • spotkania naukowe, które pomagają pogłębić dotychczasową wiedzę.

Alternatywą dla korepetycji z niemieckiego może być np. kurs na wybranym poziomie zaawansowania. To znakomita inwestycja, która pozwala zrozumieć zawiłości języka obcego, ćwiczyć wymowę i uniknąć problemów z gramatyką. Co ważne, zajęcia z lektorem pozwalają utrzymać wysoki poziom motywacji i regularnie obserwować postępy. To sprawia, że nauka jest efektywna i przynosi ogromną satysfakcję.

Zajęcia w szkole niemieckiego w Katowicach – jak się zapisać?

Osoby zainteresowane rozwijaniem swoich kompetencji lingwistycznych mogą zapisać się na zajęcia o dowolnej porze roku. Należy jednak mieć na uwadze, że w ciągu roku szkolnego większość nauczycieli pracujących w Centrum Języków Obcych Moose ma wypełniony grafik, przez co nie ma możliwości zapisania się do nich na lekcje. Jeśli chcesz mieć swobodny wybór lektora, zgłoś się do szkoły najlepiej we wrześniu lub w październiku.

Chcesz się zapisać do naszej szkoły niemieckiego? Możesz to zrobić na cztery sposoby:

 • za pośrednictwem naszej strony internetowej.

 • telefonicznie,

 • mailowo,

 • osobiście w naszym oddziale – w tym przypadku umowa zostanie Ci wręczona na miejscu i będziesz mógł od razu ją podpisać

Jeśli zapisujesz się na zajęcia na odległość, umowa zostanie Ci przesłana do podpisania poprzez portal do szyfrowania umów lub pocztą tradycyjną na wskazany adres domu lub mieszkania. Dokument należy podpisać, a następnie odesłać do szkoły.

Zawarcie umowy jest niezbędne do tego, aby klient miał pewność, że przekazane pieniądze nie przepadną i lekcja się odbędzie, a nauczanie będzie na najwyższym możliwym poziomie. Co ważne, można ją zakończyć w dowolnym momencie bez podawania wyraźnej przyczyny – wystarczy tylko powiadomić o tym szkołę.

Masz pytania lub chcesz umówić się na pierwsze zajęcia? Wybierz zakładkę Kontakt i napisz do nas lub zadzwoń. Nasi pracownicy czekają, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania odnośnie do nauczania, sposobów płatności za lekcję czy terminów zajęć.

Dodatkowo zapewniamy możliwość złożenia reklamacji. Jeśli uznasz, że poziom nauczania Ci nie odpowiada lub nauczyciel przekroczył swoje uprawnienia np. zachowaniem lub niewłaściwym słownictwem, niezwłocznie zgłoś problem do nas. Większość wniosków złożonych w dniach roboczy rozpatrujemy w przeciągu doby.

Szkoła językowa – jakie są jej zalety?

Obecnie na rynku można znaleźć wiele publikacji i darmowych materiałów, które mają pomóc nauczyć się języka niemieckiego. Jednak korzystanie z nich rzadko przynosi efekty. Dlaczego? Część z nich jest niedostosowana do poziomu zaawansowania ucznia. Do tego trzeba wykazać się dużą wytrwałością i dyscypliną w samodzielnej nauce, aby osiągnąć pożądane efekty. Czasami wystarczy drobne potknięcie, natłok obowiązków czy choroba, aby porzucić książki i pomysł o nauce języka.

Jeśli decydujesz się na skorzystanie z usług szkoły języka niemieckiego, jest nieco inaczej.

 • Zajęcia są przygotowywane przez specjalistów w swoim fachu, którzy potrafią dostosować program do stopnia zaawansowania ucznia – dzięki temu uczysz się tego, co potrzebujesz, a nie powtarzasz treści, które już znasz.

 • Przed rozpoczęciem lekcji podpisuje się umowę – sam fakt sporządzenia dokumentu i konieczności zapłaty sprawia, że czujesz się zobowiązany do udziału w zajęciach oraz mniej chętnie z nich rezygnujesz.

 • Lekcje są prowadzone regularnie i zazwyczaj trwają przez tę samą ilość czasu – wprowadzenie zajęć do planu dnia i świadomość, że w sali lub po drugiej stronie ekranu ktoś czeka, pozwala wygospodarować czas na zajęcia.

 • Lektor regularnie ocenia postępy i dostosowuje poziom trudności do tempa przyswajania wiedzy – tym samym może np. zatrzymać się i przez pewien czas skupić się wyłącznie na powtarzaniu trudnego materiału. Może także ominąć kwestie, które już znasz i przejść do nowych zagadnień, które nie będą dla Ciebie nudne. Takie postępowanie przyczynia się do pozytywnych efektów w dalszej nauce.

 • W trakcie lekcji masz okazję do rozmawiania w języku niemieckim z drugą osobą. W ten sposób nie tylko szlifujesz swoje umiejętności lingwistyczne w praktyce, ale także przyswajasz więcej informacji i więcej zapamiętujesz w porównaniu do czytania „suchych” zdań z podręcznika czy słuchania nagrań na płytach. Dodatkowo zajęcia z inną osobą pomagają przełamać blokadę w mówieniu w obcym języku.

Dodatkową zaletą uczestniczenia w zajęciach w szkole niemieckiego w Katowicach jest to, że możesz wybrać, czego dokładnie chcesz się nauczyć i co chcesz osiągnąć. Kurs może być nastawiony wyłącznie na jeden cel, np. przyswojenie słownictwa biznesowego lub przygotowanie się do egzaminu maturalnego czy językowego. Po zakończeniu zajęć będziesz mieć pewność, że wiesz wszystko, co potrzebne, aby zdać test lub porozumiewać się bez żadnych kłopotów w pracy z klientami czy kontrahentami. To bardzo wzmacnia pewność siebie podczas posługiwania się językiem obcym.

Obecnie język niemiecki może przydać się w najmniej spodziewanych sytuacjach. Jego nauka nie jest trudna, choć wymaga nieco pracy. Jednak ze wsparciem naszych lektorów szybko osiągniesz to, co masz w planach, i zaczniesz posługiwać się tym językiem nawet na co dzień. Dlatego nie zwlekaj – zadzwoń i umów się na pierwszą lekcję. Do zobaczenia!

Inne korepetycje w Katowicach