Oddział nie tylko w jednym mieście.


Zdjęcie właściciela oddziału franczyzowego Oddział w Jastrzębiu-Zdroju

- Jak długo prowadzi Pan Oddział i w jakiej miejscowości? Czy rozwijał Pan oddziały tylko w jednym mieście?

Pierwszy oddział otworzyłem cztery lata temu. Po roku zdecydowałem się poszerzyć teren działania i aktualnie prowadzę oddziały MOOSE w Gliwicach, Jastrzębiu-Zdroju, Pawłowicach, Żorach i Wodzisławiu Śląskim.

- Skąd wziął się pomysł na otworzenie Oddziału franczyzowego sieci MOOSE?

Ponieważ jestem anglistą, obserwowałem rynek szkół językowych w Polsce od wielu lat. Nauka języka obcego staje się nieodzownym elementem wykształcenia wielu ludzi, często będąc warunkiem koniecznym rozwijania kariery na globalnym rynku pracy. Nic dziwnego więc, że każdego roku powstają nowe szkoły językowe. Jednak większość z nich nie utrzymuje się na rynku zbyt długo. MOOSE CJO udało się utrzymać dynamikę rozwoju od 20 lat! Co więcej, wyraźnie widać, iż w ostatnich latach szkoła rozwija się jeszcze szybciej, podczas gdy inne tego typu placówki przeżywają trudny okres. Jest rzeczą naturalną, że bardzo zainteresowała mnie możliwość wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu i poznania tajemnicy sukcesu MOOSE CJO.

- Jaki wspomina Pan pierwsze rozmowy z franczyzodawcą? Pomógł Panu zrozumieć istotę prowadzenia własnego biznesu w sieci MOOSE?

Pierwsze wrażenie to pełny profesjonalizm i elastyczność w rozmowach z partnerem biznesowym. Bardzo doceniam konkretne podejście do całej kwestii, rzeczowe odpowiedzi na wszystkie pytania i pomoc w obiektywnej ocenie możliwości jakie istnieją na terenie, na którym planowałem otwarcie oddziału. Franczyzodawca rzetelnie przeprowadził analizę SWOT i dzięki temu przed rozpoczęciem działalności miałem realny pogląd na całe przedsięwzięcie oraz jasno określone cele. Udało mi się również uniknąć wielu błędów typowych dla osób zaczynających nowy projekt.

- Otrzymał Pan na starcie pakiet szkoleń. Czy z perspektywy czasu uważa je Pan za potrzebne?

Pakiet szkoleń to jedna z najistotniejszych rzeczy na jakie należy zwrócić uwagę. Istotą każdego udanego przedsięwzięcia jest właśnie „know-how”, z którym zostałem należycie zaznajomiony podczas bardzo rozbudowanych szkoleń. MOOSE CJO pracuje według niezwykle precyzyjnych procedur i instrukcji. Inwestując pieniądze w szkołę miałem poczucie, że każda moja decyzja poparta jest odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, którym podzielili się ze mną właściciele MOOSE CJO.

- Początki w każdej działalności bywają trudne. Jak wyglądał start w Pana przypadku? Czy wsparcie, którego udziela franczyzodawca pomógł przetrwać ten okres?

Może zabrzmi to zbyt pięknie, ale wcale nie wspominam początków działalności jako szczególnie trudnego okresu. Na pewno był to czas bardzo pracowity i pełen wyzwań, ale z drugiej strony cieszyłem się każdym nowym uczniem. Bardzo ceniłem sobie długie rozmowy telefoniczne z Panem Grzegorzem, który podpowiadał mi jak przezwyciężać bieżące trudności.

- Jak teraz wygląda Pana standardowy dzień pracy? Czy odnajduje się Pan w tego typu działalności - Jest Pan przecież managerem kilku Oddziałów MOOSE Centrum Języków Obcych? Z czym wiąże się tego typu stanowisko?

Ponieważ prowadzę oddziały w kilku miastach, dużo czasu spędzam w samochodzie. Na szczęście MOOSE CJO zapewnia nowoczesne narzędzia do zarządzania szkołą (np. online’owy system moosecola), dzięki któremu jestem w stanie sprawnie kontrolować jej pracę z każdego miejsca w Polsce (i na świecie). Dużo czasu spędzam kontaktując się z uczniami oraz lektorami, aby zadbać o najwyższą jakość usług. Praca managera wiąże się z dość szybkim tempem pracy i mnóstwem spraw do „ogarnięcia”, ale dostarcza również wielu ciekawych wyzwań i zapewnia poczucie satysfakcji, np. po podpisaniu umowy z dużą firmą na prowadzenie szkoleń językowych. Nie bez znaczenia pozostaje także godna gratyfikacja finansowa.

- Czy jest Pan zadowolony z rozwoju własnych oddziałów?

Prowadzenie własnej szkoły wymaga wielu wyrzeczeń i codziennej ciężkiej pracy. Tym bardziej cieszą mnie dobre wyniki moich oddziałów. Oczywiście to nie oznacza, że zamierzam osiąść na laurach.

- Co mógłby Pan poradzić osobom zastanawiającym się nad rozpoczęciem współpracy z franczyzodawcą?

Z pełnym przekonaniem zachęcam do podjęcia współpracy z MOOSE CJO. Franczyzobiorca otrzyma wsparcie i potrzebne szkolenia. Poza tym przyłączenie się do ogólnopolskiej sieci sprawia, że prowadzenie działalności jest o wiele prostsze i łatwiej jest zdobyć zaufanie klientów, którzy chętniej zapisują się do dużej, renomowanej szkoły.

- Podsumowując – warto otworzyć własny Oddział sieci MOOSE?

Patrząc z perspektywy czasu uważam tę decyzję za bardzo trafną.

- Bardzo dziękujemy za mnóstwo ciekawych informacji i życzymy samych sukcesów w prowadzonej działalności.

 

Strona używa pliki cookies aby umożliwić jej prawidłowe działanie. Możesz zmienić ustawienia przeglądarki jeśli nie wyrażasz na to zgody.
Więcej informacji